Poslední 3 ks
Ihned k dodání

Sběratelská etue na 4 mince Nikola Tesla Kód produktu: 4-02637

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
320
Cena v € (vč DPH 21 %)
12,81 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 3 ks
Základní charakteristika produktu

Popis produktu

Sběratelská etue na 4 mince Nikola Tesla

Sběratelská etuje na 4 zlaté mince ze série Operace Anthropoid.

V této sérii budou vyraženy mince s motivem: 

  • Dne 28. září 1941 zahájil Reinhard Heydrich svou kariéru zastupujícího říšského protektora vyhlášením stanného práva, popravou stovek českých vlastenců a uvržením tisíců dalších do koncentračních táborů. „Kat českého národa“ se záhy pyšnil tím, že zlikvidoval veškerý odpor v protektorátu, ale již brzy se měl přesvědčit o opaku. Představitelé zahraničního odboje v čele s exilovým prezidentem Edvardem Benešem totiž připravili plán, který měl jeho krutovládu ukončit.
  • Nelehký úkol zastavit řádění tyrana připadl Jozefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi, parašutistům působícím v britském exilu. Slovák a Čech, velcí kamarádi, byli v rámci operace Anthropoid vysazeni v okupované vlasti.
  • Po měsících příprav využili výsadkáři příležitosti a 27. května 1942 úspěšně zaútočili na Heydricha, když ve své limuzíně projížděl Prahou. Z místa činu se jim podařilo uprchnout a spolu s dalšími parašutisty se ukryli v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde je zasáhla zrada z jejich vlastních řad. Po boji s neuvěřitelnou přesilou raději zvolili smrt, než by padli do rukou nepřítele.
  • Nacistickým krutostem však nebyl konec ani poté – následovala další vlna represálií a nesmyslného vraždění. Obzvláště odporným zločinem se stalo vyhlazení nevinných obcí Lidic a Ležáků a světový ohlas na sebe nenechal dlouho čekat. Univerzální odsouzení nacistických zločinů páchaných na českém lidu nakonec vedlo až ke zneplatnění hanebné Mnichovské dohody.

Kompletní kolekci si můžete uložit do této luxusní sběratelské krabičky.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...