Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

10 Marka Viléma II. Kód produktu: 11-00359

Cena (osvobozena od DPH)

Základní charakteristika produktu
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
900/1000
Kvalita
b.k.
Rok vydání
různý
Hrana
hladká
Hmotnost (g)
Průměr
19.5 mm
Popis produktu

10 Marka Vilém II.

Nabízíme Vám skutečný historický artefakt (nikoli novoražbu)! Jedná se o minci z doby vlády císaře Viléma II., která je ražena do zlata o ryzosti 900/1000 Au.

Marky měly na německém území dlouhou historii. Velmi dlouho byla marka považována za hlavní zúčtovací jednotku. Obvykle jedna marka představovala dvě třetiny libry a tento kurz si držela relativně dlouho. Původní marky byly postupně nahrazeny za německé marky, které se v Německu používaly až do přijetí eura.

Vilém II. se stal císařem v roce 1888, který je často označován rokem tří císařů. U Viléma se projevovaly válečné ambice a snaha omezit vliv kancléře Bismarcka. Nakonec zapříčinil Bismarckův pád. Vilém usiloval o získání kolonií, což byl jeden z důvodů rozpoutání první světové války. Po válce se musel svého titulu císaře vzdát a odešel do exilu. Umírá v roce 1941 v Nizozemsku.

Na rubové straně mince je říšský státní znak. Jedná se o orlici se zlatou zbrojí. Dále je na rubu také nápis DEUTSCHES REICH a rok ražby. Uvedena je i nominální hodnota. Na lícové straně mince je vyobrazena podobizna samotného císaře Viléma II. Líc také zdobí nápis WILHELM II DEUTSCHER KAISER KÖNIG PREUSSEN.

Není pochyb o tom, že mince je nejen zajímavým investičním artiklem, ale také zajisté cenným sběratelským artefaktem, který obohatí každou sbírku drahých kovů. Tyto staré zlaté poklady jsou vzácným kouskem, lze tedy předpokládat, že hodnota mincí poroste.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2020 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...