Poslední 4 ks Doprava zdarma
Dodání do 5 dnů

Drachma Alexandra Velikého Kód produktu: 06001400

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
5 990
Cena v € (vč DPH 21 %)
245,44 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 4 ks
Základní charakteristika produktu
Emitent
Materiál
Typ
Kvalita
b.k.
Rok vydání
336-323 př. n. l.
Hmotnost (g)
Průměr
cca 19 mm
Téma
Popis produktu

Drachma Alexandra Velikého

Stříbrná mince Vás neoslní pouze svým leskem, ale také stářím. Vznikla před více něž 2 300 lety! V té době ještě ani neexistoval český stát, Francie, Anglie ani Německo. Rozhodující a dominantní úlohu v tehdejším světě hrály klasické antické státy – Řecko a Řím. Dobu, kdy si Alexandr Veliký podmanil Řecko nám připomíná dobová drachma.

Drachma bylo platidlo ve starověkém i novověkém Řecku. Ražba byla zahájena v druhém tisíciletí před naším letopočtem. Asi nejrozšířenějším symbolem drachmy (i když ne jediným) se stala sova. Odtud také plyne rčení nosit sovy do Athén. Toto platidlo zpravidla vážilo 3 – 4 g. V dobách klasických Athén představovala jedna drachma denní mzdu průměrného občana. Otroka jste si mohli koupit za 150 – 250 drachem.

Alexandr Veliký (známý též jako Alexandr Makedonský) byl synem Filipa II. Velmi výbojnými válkami a obratnou diplomacií se mu povedlo rozšířit rozlohu svého impéria. Již Filip II. začal s mohutnou expanzí a podmanil si Řecko. Alexandr ve šlépějích otce pokračoval a během několika let získal další oblasti – Anatolii, Sýrii, Fénicii, Judeu, Egypt, Mezopotámii, Írán a střední Asii. Vytvořil tak obrovskou helénistickou říši, kde se propojil vliv Řecka a orientálních kultur.

Na rubové straně mince je vyobrazen sedící Zeus držící orla a žezlo. Na lícové straně je zachycena Héraclova hlava ve lví kůži. Přiložené foto je pouze ilustrační !

Rok ražby mince staví tento stříbrný klenot do pozice skutečně zajímavého investičního předmětu. Tato emise zaručeně chytne za srdce nejen milovníky historie a numismatiky. Mince představuje také umělecký skvost, který nikdy neztratí svoji hodnotu. Je nutné si uvědomit, že podobně staré mince jsou opravdovou ozdobou každé sbírky drahých kovů.

Minci obdržíte v magnetické kapsli. Máme pouze 20 ks v nabídce!

Drachma HeraclesPřijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2023 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...