Vážení zákazníci, v poslední době se setkáváme s podvodnými fakturami vystavenými s hlavičkou naší společnosti a nabídkami akcií a jiných investic. Tato věc je řešena s PČR. Naše společnost investice do akcií ani dluhopisů nenabízí. Pokud jste si od naší společnosti nic neobjednávali, podvodnou fakturu v žádném případě nehraďte a email přepošlete na adresu info@stepfinance.cz

Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Sada stříbrných mincí Marcus Aurelius a Faustina Minor Denár rok 147-180 Kód produktu: 11-01332

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Emitent
Materiál
Typ
Kvalita
b.k.
Rok vydání
147-180 n.l.
Hmotnost (g)
Průměr
17.50 mm
Téma
Popis produktu

Skutečný denár Marca Aurelia a jeho manželky

Sada dvou stříbrných mincí Vás neoslní pouze svým leskem, ale také stářím. Vznikla před více něž 1 800 lety! Rozhodující a dominantní úlohu v tehdejším světě hrál antický Řím. Platidla, která pamatují gladiátorské zápasy, Vám nyní nabízíme!

Denár je označení pro stříbrnou minci, která se poprvé začala razit ve 3. stol. př. n. l. v antickém Římě. Samotný název je odvozen od latinského slova dena, což znamená deset. To nám také napovídá, že jeden denár měl hodnotu deseti assů. Jen pro představu: za denár jste si mohli koupit třeba 3 kg pšenice. Pohřeb by vyšel asi na 25 000 denárů a na uspořádání velkých her by bylo zapotřebí až 50 000 denárů.

Marcus Aurelius byl adoptivním synem Antonia Pia. Aurelius vládl devatenáct let (161 – 180 n. l.) Proslavil se nejen jako římský císař, ale také jako filozof a zakladatel stoicismu. Právě proto bývá často označován pojmem filozof na trůně. I přes jeho vysokou inteligenci se mu nepodařilo zastavit úpadek římského impéria. Musel se potýkat s četnými barbarskými útoky a také s morovou nákazou. Právě mor se stal Aureliovi osudným.

Faustina Minor se stala manželkou Marca Aurelia a římskou císařovnou. Spis Historia Augusta obviňuje Faustinu z cizoložství s námořníky, vojáky a gladiátory. Fasutina a Marcus Aurelius si však byli nejspíše velmi blízcí a oddaní. Císařovna nakonec zemřela v zimě roku 175 po nehodě ve vojenském táboře Halala v Kapadokii.

Na rubových stranách denárů bývala obvykle bývaly obvykle vyobrazeni nejrůznější bohové římské mytologie i se svými typickými klasifikujícími atributy. Na lícové straně je zachycen samotný císař nebo císařovna s vavřínovým věncem. Přiložené foto je pouze ilustrační !

Rok ražby mince staví tento stříbrný klenot do pozice skutečně zajímavého investičního předmětu. Tato emise zaručeně chytne za srdce nejen milovníky historie a numismatiky. Mince představuje také umělecký skvost, který nikdy neztratí svoji hodnotu. Je nutné si uvědomit, že podobně staré mince jsou opravdovou ozdobou každé sbírky drahých kovů.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...