Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Sada stříbrných mincí z druhé světové války Kód produktu: 11-01447

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Materiál
Rok vydání
1924-1945
Balení
Elegantní krabička
Téma
Popis produktu

Sada stříbrných mincí z druhé světové války

Představujeme sadu sedmi stříbrných mincí, které pocházejí z období druhé světové války. V pozoruhodné sadě najdeme platidla z nacistické Třetí říše, fašistické Itálie a Japonska. Rovněž však nechybí ani emise ze Sovětského svazu, Francie, Anglie a Spojených států amerických. Sada tak nadchne nejen sběratele klasické numismatiky, ale také zájemce o tématiku druhé světové války.

Druhá světová válka byla celosvětovým konfliktem v letech 1939-1945. Válečné běsnění si vyžádalo desítky milionů mrtvých, rozsáhlou genocidu a ekonomickou krizi. Bojovalo se nejen na pevnině, ale také na moři, pod vodou a ve vzduchu, a to za použití nejnovějších zbraní. Závěrem války byla dvakrát použita také atomová bomba. Během války pochopitelně trpělo i hospodářství. Mnohde byl zaveden lístkový systém, kdy se potraviny prodávaly na příděly. A tehdy se opět potvrdilo, že je vhodné mít majetek tezaurovaný v drahých kovech.

Jednotlivé mince mají různé nominální hodnoty. Francouzské platidlo představuje 10 franků, ruské 50 kopějek, anglická mince o výši půl koruny (half crown), americká o výši půl dolaru, italská o výši pět liber, japonská o výši 50 senů a nakonec německé platidlo ve výši dvou říšských marek.

Sada je dodávána v elegantní zdobené krabičce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2023 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...