Poslední 2 ks Doprava zdarma
Dodání do 5 dnů

Stříbrná mince 1 stater Pegasus Kód produktu: 11-00988

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
15 990
Cena v € (vč DPH 21 %)
632,73 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 2 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Typ
Rok vydání
345-300 př. n. l.
Hmotnost (g)
Průměr
cca 19,5 mm
Téma
Popis produktu

Statér s Pegasem (345-300 př. n. l.) Ag

Stříbrná mince Vás neoslní pouze svým leskem, ale také stářím. Vznikla před více než 2 000 lety! V té době ještě ani neexistoval český stát, Francie nebo Anglie. Rozhodující a dominantní úlohu v tehdejším světě hrály klasické antické státy – Řecko a Řím. A byl to právě Řím, který si nakonec podmanil velkou část Evropy.

Statéry se ve starověku používaly jako váhová jednotka i jako mince, které se razily ze zlata, elektronu nebo stříbra. V klasickém období se jeden statér rovnal přibližně dvěma drachmám. Záhy se statéry rozšířily prakticky po celém středomoří a staly se jednou z nejpoužívanějších měn starověku. Jako statéry se někdy označují také některá keltská platidla.

Pegas, který je vyobrazen na lícové straně mince, byl okřídleným koněm, který se zrodil z krve hrozivé Medusy. Létal rychle jako vítr, chránil vše živé a uzdravoval nemocné děti. Podle starověkých mýtů byl Pegas proměněn v souhvězdí. V umění bývá často zachycován jako symbol inspirace básníků.

Na rubové straně mince je zachycena Athéna, bohyně vítězné války, moudrosti a umění. Lícová strana vyobrazuje letícího koně Pegase.

Rok ražby mince staví tento stříbrný klenot do pozice skutečně zajímavého investičního předmětu. Tato emise zaručeně chytne za srdce nejen milovníky historie a numismatiky.

Pegas

 Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...