Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Stříbrná mince 1 tetradrachm Dionysus Kód produktu: 11-00979

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Materiál
Typ
Rok vydání
148-100 př. n. l.
Hmotnost (g)
Průměr
cca 31 mm
Popis produktu

Tetradrachma boha vína a nespoutaného veselí!

Stříbrná mince Vás neoslní pouze svým leskem, ale také stářím. Vznikla před více než 2 000 lety! V té době ještě ani neexistoval český stát, Francie nebo Anglie. Rozhodující a dominantní úlohu v tehdejším světě hrály klasické antické státy – Řecko a Řím. A byl to právě Řím, který si nakonec podmanil velkou část Evropy.

Drachma bylo platidlo ve starověkém i novověkém Řecku. Ražba byla zahájena v druhém tisíciletí před naším letopočtem. Asi nejrozšířenějším symbolem drachmy (i když ne jediným) se stala sova. Odtud také plyne rčení nosit sovy do Athén. Toto platidlo zpravidla vážilo 3 – 4 g. V dobách klasických Athén představovala jedna drachma denní mzdu průměrného občana. Otroka jste si mohli koupit za 150 – 250 drachem. Nabízená mince představuje čtyři drachmy, taková platidla se nazývala tetradrachmy.

Dionýsos, který je zachycen na této minci, je synem nejvyššího boha Dia. Často bývá zachycen s číší nebo džbánem, protože byl považován za poloboha vína a nespoutaného veselí a radovánek. Někdy býval označován i jako bůh úrody a plodnosti.

Na rubové straně mince je zachycen Herákles, zatímco na lícové straně se nachází podobizna boha Dionýsa.

Rok ražby mince staví tento stříbrný klenot do pozice skutečně zajímavého investičního předmětu. Tato emise zaručeně chytne za srdce nejen milovníky historie a numismatiky. Mince představuje také umělecký skvost, který nikdy neztratí svoji hodnotu. Je nutné si uvědomit, že podobně staré mince jsou opravdovou ozdobou každé sbírky drahých kovů.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...