Poslední 1 ks
Dodání do 5 dnů

Stříbrná mince Castor a Pollux 1 stater Kód produktu: 11-02733

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
11 900
Cena v € (vč DPH 21 %)
482,72 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 1 ks
Základní charakteristika produktu
Materiál
Typ
Hmotnost (g)
Hmotnost
Balení
Etuje + certifikát pravosti
Téma
Popis produktu

Stříbrná mince Castor a Pollux 1 stater

Starožitná stříbrná mince označovaná jako drachma nebo stater ze starověkého Řecka s portréty dvou hlav a lovícím orlem.

Na minci jsou vyobrazeny dvě hlavy v opačném směru, které mohou mít různý výklad. Je možné, že dvě nedospělé hlavy symbolizují komerční aktivity města Istros - po proudu a proti proudu. Nebo lze nalézt zmínky, že hlavy symbolizují východ a západ slunce – tedy o příchodu a odchodu boha slunce, jehož uctívání Istrijci převzali z Milétu: Milétos bylo město, které založilo Istrii někdy mezi 650 a 600 př.nl. Možná tito dva mladíci zobrazují božská dvojčata ze starověkého Řecka - Castor a Pollux, kteří byli považováni za patrony plavby. Kolem dvojčat se točí nespočet příběhů a legend.

Na rubu mince je zobrazen orel mořský, jak se zmocňuje delfína. Orel je Zeus, pán nad životem a smrtí. Delfín znamená bezpečný průchod lodí a námořní obchod. To, že delfín přijde o život ve spárech orla, ilustruje bezmoc jakéhokoli tvora před bohy. 

V tomto zpracování jde o kopii mince, nikoli o originální minci z tohoto období. Součástí etuje je také leták o minci. Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...