Poslední 1 ks Doprava zdarma
Dodání do 5 dnů

Stříbrná mince Kings of Cappodonia Kód produktu: 11-00986

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
12 590
Cena v € (vč DPH 21 %)
516,60 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 1 ks
Základní charakteristika produktu
Materiál
Typ
Rok vydání
2. stol. př. n. l.
Hmotnost (g)
Průměr
cca 17 mm
Téma
Popis produktu

Drachmy z Kappadokie – sada tří mincí

Stříbrné mince Vás neoslní pouze svým leskem, ale také stářím. Vznikly před více než 2 000 lety! V té době ještě ani neexistoval český stát, Francie nebo Anglie. Rozhodující a dominantní úlohu v tehdejším světě hrály klasické antické státy – Řecko a Řím. A byl to právě Řím, který si nakonec podmanil velkou část Evropy, včetně království Kappadokie.

Drachma bylo platidlo ve starověkém i novověkém Řecku. Ražba byla zahájena v druhém tisíciletí před naším letopočtem. Asi nejrozšířenějším symbolem drachmy (i když ne jediným) se stala sova. Odtud také plyne rčení nosit sovy do Athén. Toto platidlo zpravidla vážilo 3 – 4 g. V dobách klasických Athén představovala jedna drachma denní mzdu průměrného občana. Otroka jste si mohli koupit za 150 – 250 drachem. Mince se následně staly součástí i římského měnového systému.

Kappadokie byla starověkou oblastí na území dnešního Turecka. První zmínky o Kappadokii pocházejí z 6. století před naším letopočtem, kdy byla tato oblast považována za jednu ze satrapií perské říše. Po zhroucení perské nadvlády se posléze království Kappadokie stalo součástí rozsáhlého římského impéria.

Na rubové straně mince je zachycena Athéna se všemi svými atributy, zatímco na lícové straně se nachází podobizna daného panovníka.

Rok ražby mince staví tento stříbrný klenot do pozice skutečně zajímavého investičního předmětu. Tato emise zaručeně chytne za srdce nejen milovníky historie a numismatiky. Mince představuje také umělecký skvost, který nikdy neztratí svoji hodnotu. Je nutné si uvědomit, že podobně staré mince jsou opravdovou ozdobou každé sbírky drahých kovů.

 Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2023 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...