×

Naše pobočka zůstává pro výdej kovů otevřena. Navíc máte nyní na všechny objednávky přes e-shop poštovné ZDARMA. Více informací zde.

Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Sada 3 zlatých mincí 100 let od konce 1. světové války, proof Kód produktu: 10-01640

Cena (osvobozena od DPH)

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000
Nominální hodnota
30 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
22 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
200 ks
Popis produktu

Sada 3 zlatých mincí 100 let od konce 1. světové války, proof

Sada 3 čtvrtuncových mincí vyražena u příležitosti 100 let od ukončení 1. světové války. První světová válka byla konfliktem, jaký lidstvo do té doby nepoznalo. Tato sada tří zlatých pamětních mincí oslavuje konec „velké války“ na zemi, na moři a ve vzduchu.

 Trojice pamětních mincí, která si klade za cíl toto opomenutí napravit, je dílem zkušeného medailéra Luboše Charváta. V reliéfu jednotlivých ražeb se objevují tři válečné výjevy. Ukončení bojů na zemi zastupuje dojemný moment, kdy pěšáci z opačných stran fronty sdílejí čutoru. Konec války na moři je vyjádřen ponorkou plující po boku křižníku. Ukončení nepřátelství ve vzduchu je symbolizováno dvojicí charakteristických dvouplošníků. To vše propojují siluety mírových holubic. Holubice se objevuje také na společné averzní straně, která nese nezbytné atributy ostrova Niue (zahraničního emitenta, který České mincovně poskytuje licenci k ražbě vlastních mincí) – jsou jimi jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnota 10 DOLLARS (NZD) a rok emise 2018.

 Když roku 1914 došlo v Sarajevu k atentátu na rakouského arcivévodu Františka Ferdinanda d’Este, nikdo nemohl tušit, že řetězová reakce povede k celosvětovému konfliktu nepředstavitelných rozměrů. „Toto bude poslední válka — válka, která ukončí všechny války,“ nechal se slyšet Woodrow Wilson, prezident Spojených států amerických. Boje, které byly vedeny v zákopech, na velehorách i v poušti, na moři i pod jeho hladinou a také na obloze, skončily o čtyři krvavé roky později – 11. listopadu 1918 – a jizvy, které zanechaly na tělech a duších jednotlivců i celých národů, jsou patrné dodnes. První světová válka změnila svět – politické uspořádání, mocenskou rovnováhu, technologie, životy i myšlení lidí. Ve výsledku však tento krutý konflikt de facto nic nevyřešil a planeta byla odsouzena k tomu si ho záhy zopakovat.

 Trojice mincí je uložena do luxusní dřevěné krabičky ozdobené tematickou rytinou. Limitovaná emise 200 kusů.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2021 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...