Poslední 2 ks
Ihned k dodání

Sada oběžných mincí - Česká republika 2024 Kód produktu: 10-03348

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
1 190
Cena v € (vč DPH 21 %)
47,03 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 2 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Nominální hodnota
88 CZK
Kvalita
b.k.
Rok vydání
2024
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Balení
Blistr
Náklad
7 000 ks
Popis produktu

Sada oběžných mincí - Česká republika 2024

Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává ucelenou sadu českých oběžných mincí, které jsou doplněny pamětním žetonem a uloženy do elegantního balení s motivy České republiky. Ani rok 2024 není výjimkou.

kovovými platidly přicházíte do styku téměř každý den, ale zamysleli jste se někdy nad tím, co vlastně vyobrazuje jejich reliéf? Korunová mince nese Svatováclavskou korunu a dvoukoruna předkládá gombík – tedy ozdobný šperk z časů Velkomoravské říše. Mince s vyššími nominálními hodnotami pak patří architektuře České republiky. Pětikoruna připomíná legendární Karlův most přes řeku Vltavu. Desetikoruna patří Petrovu – tedy panoramatu brněnské katedrály svatého Petra a Pavla. Dvacetikoruna je věnována pomníku svatého Václava z pražského Václavského náměstí. Padesátikoruna, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí světa, nese seskupení Karlova mostu, Národního divadla, kostela sv. Mikuláše a Pražského hradu s katedrálou sv. Víta – čili jedinečných staveb charakteristických pro naše hlavní město.

V sadě najdete šest oběžných mincí, které byly vyrobeny šetrnějším způsobem než peníze, jež se dostávají do oběhu. Na každé minci je vyražen letopočet 2024. V reliéfu doprovodného pamětního žetonu, který je dílem medailéra Davida Špryňara, se pak objevují rozličné pražské pamětihodnosti. Zatímco averzní strana předkládá pohled na hlavní město s Petřínskou rozhlednou v popředí, reverzu vévodí Staroměstský orloj s detailem astronomického ciferníku.

Balení sady má podobu česko-anglického leporela plného fotografií a zajímavostí o pamětihodnostech České republiky.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...