Poslední 3 ks
Ihned k dodání

Stříbrná mince Kniha džunglí - Mauglí a had Ká 1 oz proof 2022 Kód produktu: 10-01919

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
1 930
Cena v € (vč DPH 21 %)
76,38 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 3 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
1 500 ks
Ze série
Popis produktu

Stříbrná mince Kniha džunglí - Mauglí a had Ká 1 oz proof 2022

První mince ze čtyřdílné minisérie stříbrných mincí inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga je věnována lidskému mláděti Mauglímu a krajtě jménem Ká.

Reverzní strana je věnována setkání chlapce s krajtou v korunách stromů. Motiv dotváří anglický nápis „MOWGLI AND KAA“. Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nese na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.

Chlapec Mauglí je člověkem, ale vyrůstá v indické džungli mezi zvířaty. Jeho neobyčejný příběh se začal psát, když jako batole unikl ze spárů tygra Šér Chána a stal se členem vlčí smečky. Jak Mauglí dospívá, učí se žít v džungli, ctít její zákony a přežít navzdory všudypřítomnému nebezpečí. Lidožravý tygr totiž nezapomněl a stále lační po chlapcově krvi… Život na pomezí lidského a zvířecího světa je pro Mauglího obtížný, ale naštěstí na něj není sám. Obstát v náročných zkouškách mu pomáhají nejen dobrosrdečný medvěd Balú, divoký panter Baghíra a silný vlk Akéla, ale také obávaná krajta Ká. Tento sto let starý had patří k nejmocnějším tvorům v džungli, za což vděčí svému hypnotickému pohledu. Jakmile se zahledí na nějaké zvíře, samo mu nakráčí rovnou do tlamy. Lidské mládě je ale vůči tomuto kouzlu imunní, a tak se Ká stane jeho věrným ochráncem. Pomůže mu uniknout z opičího zajetí, potkají bílou kobru a společně porazí smečku krutých dhólů.

Kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v naší nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...