Poslední 4 ks
Ihned k dodání

Stříbrná mince Kniha džunglí - Tygr Šér Chán 1 oz proof 2022 Kód produktu: 10-02093

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
1 990
Cena v € (vč DPH 21 %)
78,55 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 4 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
1 500 ks
Ze série
Popis produktu

Stříbrná mince Kniha džunglí - Tygr Šér Chán 1 oz proof 2022

Třetí mince ze čtyřdílné minisérie stříbrných mincí inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga je věnována tygru Šér Chánovi.

Reverzní straně mince, která je dílem medailéra Asamata Baltaeva, DiS., vévodí majestátní Šér Chán, kterého sleduje Mauglí schovaný v korunách stromů. Kompozici dotváří anglický nápis SHERE KHAN. Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nese na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.

Bengálský tygr Lungri se narodil s chromou nohou a možná právě proto z něj vyrostl zahořklý tyran toužící po moci. Aby zasel strach do srdcí zvířecích obyvatel indické džungle, přijal jméno Šér Chán – Král tygrů – a začal lovit tu nejobávanější kořist ze všech – člověka. Jakmile se jednou rozhodl zabít, nikdo mu nedokázal uniknout. Podařilo se to až lidskému mláděti, které ochránila vlčí smečka. Lidožravý tygr přísahal, že svou chybu napraví a chlapce jménem Mauglí jednoho dne přece jen uloví. Když to nešlo silou, prohnaný Šér Chán použil intriky a vlčí smečku rozeštval zevnitř. Přesvědčil mladé vlky, aby svrhli starého vůdce Akélu a vydali mu svého chráněnce. Tehdy Mauglí ukázal, že není jen vlčetem, ale také člověkem, a tygra zahnal s pomocí ohně. Nakonec se oba nepřátelé střetli ještě jednou – v boji na život a na smrt.

Kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v naší nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...