Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrná mince Legenda o králi Artušovi - Ginevra a Lancelot 1 oz proof 2021 Kód produktu: 10-01770

Cena

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2021
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Etuje
Náklad
1 000 ks
Popis produktu

Stříbrná mince Legenda o králi Artušovi - Ginevra a Lancelot 1 oz proof 2021

Stříbrná mince o velikosti jedné unce, třetí ze čtyřdílné minisérie inspirované legendou o králi Artušovi připomíná příběh o osudové lásce mezi rytířem Lancelotem a královnou Ginevrou.

Na rubové straně mince je vyobrazení Lancelota a Ginevry v objetí – na koňském hřbetu ujíždějí z Maleagantova hradu, který se tyčí za nimi. V návaznosti na předchozí mince cyklu je na pozadí vykreslen kříž, který v kombinaci s kruhovým obvodem mince odkazuje na keltsko-křesťanský původ legendy (jde o tzv. keltský kříž). Kompozici reverzu dotváří anglický opis LANCELOT – GUINEVERE. Averzní strana mince pak představuje bájný kulatý stůl a je poseta erby Artušových rytířů. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nese na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Artušovými legendárními spolubojovníky byli rytíři, kteří s ním zasedali u kulatého stolu, kde si byli všichni rovni. Patřili mezi ně například udatný Gawain, čistý Galahad, zákeřný Mordred a oddaný Lancelot. První úkol, kterým král pověřil Lancelota, bylo přivést mu spanilou Ginevru, jež byla Artušovou zaslíbenou. Úkol vypadal snadně, ale jakmile rytíř svou budoucí královnu spatřil, bezhlavě se do ní zamiloval. Ginevra jeho city opětovala, ale závazek k jejímu nastávajícímu byl silnější. Lancelot se pak na svou lásku snažil zapomenout při četných dobrodružstvích, ale marně. Když královnu Ginevru unesl Artušův nepřítel Maleagant, Lancelot oblehl jeho hrad a svou paní zachránil. Přestože byli oba Artušovi hluboce oddaní, po této události už se lásce, která mezi nimi vzplála, nedokázali ubránit. Když se Artuš o jejich zradě dozvěděl, vyhlásil Lancelotovi válku. Nastalého chaosu využil Mordred – prohlásil se novým králem Anglie a střetl se s Artušem v líté bitvě, která oba stála život… Ginevru a Lancelota sžíral pocit viny, a rozhodli se proto odejít do ústraní. Královna odložila korunu a stala se jeptiškou, rytíř se vzdal zbraní a zbytek života prožil jako poustevník..

Kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v naší nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2022 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...