Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje Vladimír Růžička 29 g proof 2019 Kód produktu: 10-01258

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Nominální hodnota
2 WST
Kvalita
Proof
Rok vydání
2019
Hrana
hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
40 mm
Balení
papírová etuje
Náklad
500 ks
Popis produktu

Stříbrná  mince Legendy čs. hokeje Vladimír Růžička 29 g proof 2019

Sběratelská série stříbrných mincí „Legendy čs. hokeje“ se dále rozrůstá. Své vlastní stříbrné pamětní mince se dočkal Vladimír Růžička.


Střední útočník, dlouholetý československý a český hokejový reprezentant a hráč, který působil v zámořské NHL, klubový i reprezentační trenér a funkcionář, trojnásobný mistr světa, stříbrný medailista ze Sarajeva – tím vším se v průběhu své hokejové kariéry stal Vladimír růžička. Do sportovních dějin však vstoupil především jako kapitán zlatých hochů z Nagana. Trenér Ivan Hlinka si ho vybral pro jeho zkušenosti – chtěl totiž, aby byl mladému týmu na olympiádě vzorem. Tehdy bylo „Růžovi“ 34 let a byl vnímán jako veterán, jehož kariéra se blíží ke konci. A právě to hokejistu přesvědčilo, aby koučovu nabídku přijal. „Protože tomu nikdo moc nevěřil, zkusil jsem to. Říkal jsem si, že by to bylo super zahrát si na závěr kariéry olympiádu, navíc s takovými hráči,“ vzpomíná Vladimír Růžička. A centr s kapitánským „céčkem“ nezklamal – suverénně dovedl český mančaft ke zlatým olympijským medailím.

Reverzní strana mince z ateliéru akademického sochaře Jana Lukáše předkládá věrný portrét kapitána doplněný jeho číslem 97 a opisem VLADIMÍR RŮŽIČKA, NAGANO 1998, TRENÉR MISTRŮ SVĚTA 2005 2010, ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Mince České mincovny vycházejí pod licencí státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné náležitosti tohoto zahraničního vydavatele – jméno a portrét královny Alžběty II., státní znak, ročník emise 2019 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST).Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...