Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrná mince Parní lokomotiva Škoda 498 Albatros 25 g proof s hologramem Kód produktu: 10-01723

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Typ
Ryzost
925/1000
Nominální hodnota
500 Kč
Kvalita
Proof
Rok vydání
2021
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
40 mm
Balení
Plastová kapsle v etuji
Náklad
30 000 ks
Popis produktu

Stříbrná mince Parní lokomotiva Škoda 498 Albatros 25 g proof s hologramem

První mince z emise stříbrných mincí České národní banky „Slavné dopravní prostředky“  s hologramem. Je věnována slavnému modelu parní lokomotivy Škoda 498 Albatros.

Na pozadí rubové strany mince je logo výrobce lokomotivy – společnosti Škoda. V popředí je vyobrazena parní lokomotiva samotná, která je vyražená netradičním způsobem - hologramem. V zájmu zajištění vynikající kvality byl téměř každý razník potřebný pro vytvoření hologramu použitý jen jednou v jemných detailech. Na levém okraji mince je text "ŠKODA", na spodním okraji text "498" a značka autora mince Asamata Baltaeva, DiS. Rok emise "2021" je umístěn nad značkou autora. Lícové straně dominuje detail  kola lokomotivy. V pravé horní části mince je umístěn text "ČESKÁ". V levé horní části mince je po obvodu kola text "REPUBLIKA". Označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky "500 Kč" se nachází ve spodní části mince.

Lokomotiva přezdívaná Albatros patří k nejkrásnějším parním lokomotivám nejen u nás, ale i ve světě. Vznikla po druhé světové válce na základě studie akademického malíře Viléma Kreibicha a vyznačuje se využitím nově získaných poznatků z oblasti konstrukce a technologie, díky nimž byla ve své době chloubou našeho strojírenství a designu. Příznačný je pro ni nátěr v barvách trikolóry s dominantní modrou, od které se odvíjí přezdívka Albatros. Poprvé ji v roce 1946 vyrobila Škoda Plzeň pod řadovým označením 498.0. Do současnosti se zachovaly pouze dva stroje, které jsou majetkem Českých drah a Národního technického muzea.

Mince je uložena v plastové kapsli a dodávána spolu s certifikátem v plastové etui.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...