Vážení zákazníci, v poslední době se setkáváme s podvodnými fakturami vystavenými s hlavičkou naší společnosti a nabídkami akcií a jiných investic. Tato věc je řešena s PČR. Naše společnost investice do akcií ani dluhopisů nenabízí. Pokud jste si od naší společnosti nic neobjednávali, podvodnou fakturu v žádném případě nehraďte a email přepošlete na adresu info@stepfinance.cz

Poslední 2 ks Doprava zdarma
Dodání do 5 dnů

Zlatá mince Cesta za svobodou - Petice Několik vět 1/4 oz proof 2019 Kód produktu: 10-01313

Cena (osvobozena od DPH)

Prodej

Cena v Kč
16 890
Cena v €
666,18 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 2 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,9
Nominální hodnota
10 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2019
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Náklad
300 ks
Téma
Popis produktu

Zlatá mince Cesta za svobodou - Petice "Několik vět" 1/4 oz proof 2019

Třetí zlatá mince z minisérie „Cesta za svobodou“, která vychází u příležitosti 30. výročí pádu komunistického režimu, připomíná petici s názvem „Několik vět“, jejímž ústředním tématem byla svoboda.„Pohyb ve společnosti se začíná stále povážlivěji srážet s nehybností moci, roste společenské napětí a začíná hrozit nebezpečí otevřené krize.

Takovou krizi si nikdo z nás nepřeje. Proto vyzýváme vedení naší země, aby pochopilo, že nadešel čas ke skutečným a důkladným systémovým změnám…“Věcná a neútočná petice, jejímž hlavním organizátorem se stal Václav Havel, nepředstavovala pro tehdejší režim hrozbu, ale komunistické funkcionáře zaskočila popularita, jakou si získala. Byla otevřená, mohl ji podepsat každý a, jak vzpomínají pamětníci, s jejím zněním se nedalo nesouhlasit. Pod manifest, který žádal propuštění politických vězňů, svobodu shromažďování, nepronásledování nezávislých iniciativ, ukončení cenzury, neomezování věřících, umožnění diskuse o životním prostředí a svobodnou výměnu názorů, se do listopadu 1989 podepsalo na 40 tisíc lidí. Poprvé tak byla prolomena bariéra mezi disentem a širokou veřejností.

Pojetí rubové strany ražby navazuje na předchozí mince medailéra Vojtěcha Dostála, DiS., s Janem Palachem a Karlem Krylem. Předkládá portrét Václava Havla ve zjednodušených obrysech doplněný nápisem NĚKOLIK VĚT 29. 6. 1989.

Lícní strana, která je společná všem mincím z minisérie, je věnována svatému Václavovi – symbolu vlastenectví a kontinuity naší státnosti. Mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního vydavatele, kterým je ostrov Niue, a jejich averzní strana proto nese ještě jeho nezbytné náležitosti – jméno a profil královny Alžběty II., nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2019.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...