Vyprodáno
Vyprodáno

Zlatá mince Legendy čs. hokeje Vladimír Růžička 1/4 oz proof 2019 Kód produktu: 10-01229

Cena (osvobozena od DPH)

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000
Nominální hodnota
25 WST
Kvalita
Proof
Rok vydání
2019
Hrana
hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
22 mm
Balení
papírová etuje
Náklad
200 ks
Popis produktu

Zlatá mince Legendy čs. hokeje Vladimír Růžička 1/4 oz proof 2019

Série České mincovny „Legendy československého hokeje“ se dále rozrůstá. Své vlastní zlaté pamětní mince se dočkal Vladimír Růžička.

Střední útočník, dlouholetý československý a český hokejový reprezentant a hráč, který působil v zámořské NHL, klubový i reprezentační trenér a funkcionář, trojnásobný mistr světa, stříbrný medailista ze Sarajeva – tím vším se v průběhu své hokejové kariéry stal Vladimír růžička. Do sportovních dějin však vstoupil především jako kapitán zlatých hochů z Nagana. Trenér Ivan Hlinka si ho vybral pro jeho zkušenosti – chtěl totiž, aby byl mladému týmu na olympiádě vzorem. Tehdy bylo „Růžovi“ 34 let a byl vnímán jako veterán, jehož kariéra se blíží ke konci. A právě to hokejistu přesvědčilo, aby koučovu nabídku přijal. „Protože tomu nikdo moc nevěřil, zkusil jsem to. Říkal jsem si, že by to bylo super zahrát si na závěr kariéry olympiádu, navíc s takovými hráči,“ vzpomíná Vladimír Růžička. A centr s kapitánským „céčkem“ nezklamal – suverénně dovedl český mančaft ke zlatým olympijským medailím.

Reverzní strana mince z ateliéru akademického sochaře Jana Lukáše předkládá věrný portrét kapitána doplněný jeho číslem 97 a opisem VLADIMÍR RŮŽIČKA, NAGANO 1998, TRENÉR MISTRŮ SVĚTA 2005 2010, ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Mince České mincovny vycházejí pod licencí státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese nezbytné náležitosti tohoto zahraničního vydavatele – jméno a portrét královny Alžběty II., státní znak, ročník emise 2019 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST).Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2022 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...