Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Zlatá mince Sedm divů starověkého světa - Visuté zahrady Semiramidiny 10x 1/10 oz proof 2021 Kód produktu: 10-01947

Cena (osvobozena od DPH)

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000 Au
Nominální hodnota
10 x 5 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2021
Hrana
hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
16 mm
Balení
speciální obal
Náklad
80 ks
Popis produktu

Zlatá mince Sedm divů starověkého světa - Visuté zahrady Semiramidiny 10x 1/10 oz proof 2021

Druhým ze sedmi divů starověkého světa jsou visuté zahrady Semiramidiny. Legendární památku připomíná zlatá mince o hmotnosti jedné trojské unce.

Reverzní strana mince předkládá domnělou podobu visutých zahrad s četnými terasami, sloupy, stromy a vodopády. Anglický opis uvádí THE HANGING GARDENS OF BABYLON. Averzní strana, která je společná celému cyklu, pak předkládá všech sedm divů světa – egyptské pyramidy, visuté zahrady Semiramidiny, Artemidin chrám v Efesu, Feidiovu sochu Dia v Olympii, mauzoleum v Halikarnassu, Rhodský kolos a maják na ostrově Faru. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně ještě portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2021.

O tom, jak vznikly visuté zahrady babylonské, vypráví několik pověstí. Je možné, že je nechala postavit bájná Semiramis – královna, která z Babylonu učinila největší a nejhonosnější metropoli starověku. Jiná pověst tvrdí, že byly darem od krále Nabukadnesara II. pro královnu Amytis, které se stýskalo po horské přírodě její domoviny. Na stupňovitých terasách visutých zahrad, které se tyčily vysoko do nebe, rostly něžné květiny i mohutné stromy. Umožňoval to důmyslný zavlažovací systém, který byl tvořen rozsáhlou sítí potrubí, vysoko položenými studnami a spirálovitými čerpadly, jimiž dělníci neustále čerpali vodu z Eufratu. Zahrady poskytovaly chladivé útočiště před spalujícím žárem babylonského slunce, a proto je navštěvovalo mnoho lidí. Přesto se o nich dochovalo jen málo zpráv – dokonce ani není jisté, zda pozemský ráj uprostřed pouště opravdu existoval…

Mince je dodávána v speciálním obalu.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...