Vážení zákazníci, v poslední době se setkáváme s podvodnými fakturami vystavenými s hlavičkou naší společnosti a nabídkami akcií a jiných investic. Tato věc je řešena s PČR. Naše společnost investice do akcií ani dluhopisů nenabízí. Pokud jste si od naší společnosti nic neobjednávali, podvodnou fakturu v žádném případě nehraďte a email přepošlete na adresu info@stepfinance.cz

Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Zlatý 1-dukát sv. Václava proof se zlatým certifikátem 2022 Kód produktu: 10-02149

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Ryzost
986/1000
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
20 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
1 000 ks
Téma
Popis produktu

Zlatý 1-dukát sv. Václava proof se zlatým certifikátem 2022

Zlatý 1-dukát svatého Václava, vyražený v roce 2022.

Reverzní strana zlatého dukátu, předkládá svatého Václava v podobě rytíře s přilbou, pláštěm a korouhví, na které je vyobrazena plamenná orlice. Texty na reverzu uvádějí SV. VÁCLAV – 1-DUKÁT. Averzní stranu ražby pak beze zbytku vyplňuje plamenná orlice, která v drápech svírá svatováclavský meč. Kompozici averzu dotváří ještě letopočet 2022.

První české zlaté mince, kterým se říkalo dukáty, nechal razit sám král Karel IV. Když pak na český trůn nastoupili Jagellonci, vůbec poprvé se v jejich reliéfu objevila postava svatého Václava – patrona českých zemí. Obsah zlata v dukátech byl bedlivě kontrolován, a tak patřily k nejspolehlivějším mincím své doby. V Evropě budily důvěru a českým zemím dodávaly prestiž. Závazná hmotnost každého dukátu byla stanovena na 3,49 g a ryzost použitého zlata na 986/1000. Postupně se začaly objevovat i nejrůznější násobky – od dvoudukátu po stodukát – a dukáty zůstaly legálním platidlem ještě po několik staletí. Dukátové mince byly raženy také za první republiky, kdy se z nich stal oblíbený dárek pro nejrůznější významné události, a k poslednímu pokusu o obnovení jejich ražby došlo v roce 1951.

Nedílnou součástí každé ražby je unikátní certifikát pokrytý vrstvou ryzího zlata.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...