Poslední 4 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Sada stříbrných medailí Katedrály 4 x 250 g antique finish Kód produktu: 7-02621

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
59 900
Cena v € (vč DPH 21 %)
2 421,86 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 1 ks
Dostupné do 5 dnů : 3 ks
Základní charakteristika produktu
Materiál
Ryzost
999/1000
Kvalita
Antique finish
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Balení
Dárková etue
Náklad
50 ks
Popis produktu

Sada stříbrných medailí Katedrály 4 x 250 g antique finish

Unikátní sada 4 stříbrných medailí věnovaných jediným čtyřem gotickým katedrálám, které se v České republice nacházejí. Katedrálám z architektonického hlediska, ne z hlediska církevního, kde za katedrálu se považuje sídlo arcibiskupa. Jediné čtyři katedrály v České republice jsou v Praze, Kutné hoře, Kolíně a Sedlci. Sada vyšla v limitované sérii 50-ti kusů a každá mince má unikátní číslování na hraně.

Katedrála svatého Víta v Praze, zasvěcená sv. Vítovi, Václavovi a Vojtěchovi, je jednou z nejzobrazovanějších pražských staveb a její majestátnost je zobrazena na averzní straně první medaile. Reverzní, heraldická strana je věnována málo známému pražskému erbu z erbovní síně hradu Lauf u Norimberka. Vytvořil ho zde neznámý středověký umělec kolem roku 1360, což dobře koresponduje s obdobím stavby pražské katedrály.

Katedrála svaté Barbory v Kutné hoře se svými pěti loděmi se stala motivem averzní strany druhé medaile. Postupné přibývání heraldických figur do městských znaků se odrazilo i ve znaku Kutné hory a vyvrcholilo začátkem 15. století vložením kalicha. Byl to nejspíš projev stávající dominance husitů ve městě. Tento znak najdete na reverzní straně medaile.

Katedrála svatého Bartoloměje v Kolíně je vyobrazena na averzní straně třetí mince. Městský znak na reverzní straně je znakem, který nebyl městu Kolín přidělen, jak bývá zvykem, ale vznikl kombinací motivů starých městských pečetí.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedleci byla postavena daleko dříve než katedrála pražská a měly na ni vliv prvky francouzské gotiky. Je motivem averzu čtvrté mince. Reverz nese znak ve tvaru štítu posetého liliemi. Znak doprovází opis CISTERCIVM MATER NOSTRA (Cistercium je naše matka), který odkazuje na začátky cisterciáckého řádu.

Medaile jsou zasazeny do modré dárkové etue a doplněny certifikátem. Limitovaná emise 50 kusů pro celý svět!Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...