Poslední 1 ks Doprava zdarma
Dodání do 5 dnů

Stříbrná mince Biblická série Korunovaná panna 2 oz 2019 Kód produktu: 7-01378

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
4 740
Cena v € (vč DPH 21 %)
200,55 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 1 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
2 NZD
Kvalita
Antique finish
Rok vydání
2019
Hrana
hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
39 mm
Tloušťka
7 mm
Balení
krabička ve tvaru knížky
Náklad
1 499 ks
Ze série
Popis produktu

STŘÍBRNÁ MINCE BIBLICKÁ SÉRIE KORUNOVANÁ PANNA 2 OZ 2019

Nejslavnější biblické příběhy se staly inspirací pro mincovnu Scottsdale Mint, která na jejich počest vydala sérii mincí. Čtvrtá z emise tohoto sběratelskému setu byla věnována vyobrazení soudu a kamenování ženy, která se dopustila cizoložství od malíře a rytce Gustava Paula Doré. Mince je současně legálním platidlem ve státě Niue.

Výjev znázorňuje úryvek z Bible - Zjevení 12:1-5: "Na nebi se ukázalo veliké znamení: žena oděná sluncem, pod jejíma nohama měsíc a na hlavě měla korunu dvanácti hvězd. Byla těhotná a křičela bolestí, neboť začínala rodit. Pak se na nebi ukázalo jiné znamení: hle, veliký rudý drak se sedmi hlavami a deseti rohy, a na těch hlavách sedm korun. Jeho ocas vlekl třetinu nebeských hvězd a svrhl je na zem. Tento drak se postavil před ženu, která měla porodit, aby její dítě sežral, jakmile ho porodí. Ale když porodila syna, muže, který má pást všechny národy železnou holí, byl její syn vytržen k Bohu a jeho trůnu."

Tato emise je vyrobena z ryzího stříbra (999/1000 Ag) a je provedena se všemi detaily v mincovní kvalitě antique finish, která se snaží co nejvěrněji zachytit původní motiv. Hmotnost této mince je 2 Oz, její nominální hodnota 2 $ a průměr 39 mm. Dílo zachycuje výjev z ilustrace slavného francouzského umělce Gustava Dorého (1832 – 1883).

Gustave Doré pochází ze Štrasburku. Již v mládí se u něho projevovaly umělecké sklony. Velmi rychle si oblíbil tvorbu mědirytin, dřevorytin a ocelorytin. Jeho talentu si všimli i přední světoví autoři. Doré se tak zasloužil o ilustraci děl od Honorého de Balcaza, Johna Miltona a Danteho Alighieriho. Nejvíce se snad proslavil ilustrací Anglické bible. Právě náboženské motivy Gustava Dorého se staly vzorem pro Scottsdale Mint.

Rubovou stranu mince lze považovat za opravdový unikátní skvost. Představuje řadu nebeských andělů bránících korunovanou pannu tím, že brání drakovi meči na základě původního uměleckého díla Gustava Dorého. Nachází se zde i anglický název pro tento biblický výjev. Na lícové straně se nachází podobizna královny Alžběty II., nominální hodnota 2 $, rok emise 2019 a země emitenta Niue, což je ostrovní stát v Tichém oceánu.

Tato emise je nejen krásný sběratelský kousek, ale i vhodný cenný dárek pro Vaše nejbližší, který nikdy neztratí svoji skutečnou hodnotu. Mince je dodávána v unikátním balení, které svým vzhledem připomíná Bibli. V něm se nachází mince s přiloženým certifikátem pravosti. Náklad emise je 1 499 ks pro celý svět.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2023 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...