Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrná mince Rok Zajíce 2023 1 oz proof, vysoký reliéf Kód produktu: 7-02523

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000
Nominální hodnota
1 AUD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2023
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
32,6 mm
Balení
etuje + certifikát pravosti
Náklad
3 888 ks
Popis produktu

Stříbrná mince Rok Zajíce 2023 1 oz proof, vysoký reliéf

Mincovna v Perthu (Austrálie) se již od roku 2008 věnuje ražbě mincí, které se zaměřují na 12letý cyklus čínského lunárního kalendáře. Ten je řazen mezi nejstarší kalendářní systémy na světě, počátky jsou datovány do třetího tisíciletí před Kristem. Dodnes je tento pozoruhodný kalendář používán v Asii, především v Číně, Japonsku a Koreji. Na rozdíl od západního kalendáře se ten čínský řídí podle nebeského pohybu Luny, nikoli Slunce.

ROK ZAJÍCE A JEHO CHARAKTERISTIKA

Rok 2023 podle čínského lunárního kalendáře spadá pod rok Zajíce, což je čtvrté znamení celého cyklu. Řadí se sem mj. roky 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 a 2023. Lidé, kteří se narodili v těchto letech, jsou tedy podle lunárního kalendáře starých Číňanů narozeni v roce Zajíce.

Zajíc představuje v čínském horoskopu citlivost, něžnost a věrnost. Jako milující partner je moc příjemný, pozorný, občas trošku náladový. V zaměstnání bývá šikovným diplomatem a ví, jak se ukázat ve správném světle. Je velmi pilný, ale kariéra pro něj není smrtelně důležitá. Na své okolí působí spíše rezervovaně a příliš nemá rád nové změny a vylepšení. Proto je často označován za konzervativce.

Známé osobnosti v roce Zajíce: Albert Einstein, Marie Curie-Skłodowská, Frank Sinatra, Brad Pitt, Lionel Messi, Ondřej Soukup, Ivana Chýlková, Lenka Dusilová, Ben Cristovao či Martina Sáblíková.

VZHLED MINCE A BALENÍ

Reverzní strana mince Rok Zajíce 2023 tradičně zobrazuje dva jedince. Jednoho v ostražitém postoji se vztyčenýma ušima, druhý se natahuje k rašící větvi. Součástí designu je také čínský znak pro „Zajíce“, anglický nápis „RABBIT 2023“ a legendární písmeno „P“ jako značka mincovny Perth Mint. Na lícové straně každé mince je tradičně znázorněna podobizna jejího Veličenstva královny Alžběty II. dle návrhu slavné medailérky Jody Clarkové, dále nechybí váha mince, ryzost kovu a nominální hodnota.

Balení proof mincí je navíc koncipováno jako dioráma zobrazující starověký mýtus vzniku zvěrokruhu, jehož celkový obraz bude kompletní po nasbírání všech mincí. Samozřejmostí je očíslovaný certifikát pravosti.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...