Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Stříbrná mince Sparta 1 oz proof, vysoký reliéf 2023 Kód produktu: 7-02742

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
5 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2023
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
38.61 mm
Balení
Papírová etuje
Náklad
1 500 ks
Téma
Popis produktu

Stříbrná mince Sparta 1 oz proof, vysoký reliéf 2023

Stříbrná mince o velikosti 1 unce v luxusním proof provedení a ultra vysokém reliéfu nám představuje Spartu, v historii jedinečný militaristický stát, v němž byl každý jedinec už od svého útlého věku podrobován přísné spartské vojenské výchově.

Reverz mince zobrazuje neohrožené spartské vojáky se svou ikonickou výzbrojí. Averz mince zobrazuje kresbu od Francouze Larive et Fleury. Jedná se o úryvek z legendárního eposu Odyssea vyobrazující návrat krále Meneláa a Heleny Spartské domů. V horní části averzu je zobrazen portrét Jejího veličenstva Královny Alžběty II, obklopen tradičními atributy mince, jako je rok ražby, emitent a nominální hodnota. Jedná se o jednu z posledních mincí, která portrét Jejího Veličenstva nese.

Mýty kolem Sparty a její válečnické společnosti jsou staré jako město samo. Údajně bylo založeno v 9. století před naším letopočtem a spoluvládli v ní dva králové, kteří rozhodovali výhradně v dobách války. Po svém vítězství nad konkurenčním městským státem Atény v peloponéské válce se Sparta stala nejmocnějším státem v Řecku.

Mince je ražena v omezeném množství 1 500 kusů a je zasazena do černé papírové krabičky s tematickým pozadím.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...