×

Prodej investičních komodit je opět možný po předchozí telefonické domluvě i na naší provozovně. Více informací zde.

Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Stříbrná mince Star Trek™Enterprise NX01 1/2 oz Kód produktu: 7-00999

Cena

Základní charakteristika produktu
Emitent
Autor
Susanna Blunt
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
34 mm
Balení
etuje + certifikát pravosti
Náklad
10 000 ks
Popis produktu

Star Trek™ - Enterprise NX-01

Pěkná barevná mince vyrobená Kanadskou královskou mincovnou. Hmotnost mince je 15.87 g, je vyrobena z ryzího stříbra (24 karátů) a v nejvyšší kvalitě proof. Tento sběratelský kousek, vzdává hold kultovnímu sci-fi Star Wars. Zachycuje pohled na vesmírnou loď Enterprise.

Star Trek je dnes již legendární americký televizní seriál, který nám přibližuje osudy posádky vesmírné lodi Enterprise. Posádka během své mise navazuje kontakty s dalšími oblastmi hlubokého vesmíru, řeší diplomatické úlohy a čelí několika nebezpečným konfliktům. Podle filmových tvůrců byla loď vyrobena v roce 2151 a vyřazena byla o deset let později. Nicméně její posádka zažila neuvěřitelná dobrodružství.

Rubová strana mince zachycuje samotné vesmírné plavidlo Enterprise, a to v detailním barevném zářivém provedení. V horní části mince se nachází název země emitenta, dolní část odkazuje na rok ražby. Samotná kompozice rubové strany působí futuristickým dojmem.

Autorkou lícové strany mince je věhlasná Susanna Blunt, která vypracovala podobiznu královny Alžběty II. Toto její provedení se na kanadských mincích objevuje již od roku 2003. Narodila se v Číně bohatému anglickému bankéři, následně studovala na nejprestižnějších univerzitách po celém světě. Její talent objevila i Yoko Ono, která se Susannou Blunt navázala spolupráci. Proslula zejména technikou Trompe l'oeil, což je velmi náročná metoda iluzivní tvorby, kdy výsledná díla působí realistickým trojrozměrným dojmem.

Jedná se emisi, která zajisté nadchne všechny příznivce klasické televizní produkce. Mohlo by se také jednat o skvělý dárek pro fanoušky sci-fi, který nikdy neztratí svoji hodnotu. Emise je dodávána v etuji společně s číslovaným certifikátem pravosti. Mincovna se rozhodla, že nevydá více než 10 000 ks této mince pro celý svět!Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2021 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...