Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Stříbrná mince Vikingské lodě: Northern Fury 1 oz 2018 Kód produktu: 7-00945

Cena

Základní charakteristika produktu
Emitent
Autor
Patrick Belanger, Susanna Blunt
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000
Nominální hodnota
20 USD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hrana
hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
38 mm
Balení
etuje
Náklad
6 000 ks
Popis produktu

Děsivé lodě Vikingů

Mincovna v Kanadě vydala v roce 2018 sérii mincí, která vzdává hold severským národům a jejich historii. Představujeme Vám jednu z emisí tohoto setu, která zachycuje velmi silné normanské loďstvo. Mince byla vyrobena z ryzího stříbra 999,9/1000 Ag a v nejvyšší mincovní kvalitě proof.

DrakkarLodě Vikingů se staly okolo roku 1000 opravdovou hrozbou. Již více než tři sta let Evropu sužovaly loupeživé výpravy Vikingů, kteří si nebrali servítky vůbec s nikým. Jejich lodě byly snadno ovladatelné, rychlé a dokázaly odolat nepřízni počasí. Některé lodě byly na přídi zdobené drakem, takovým lodím se pak říkalo drakkary, jiné byly zdobené hadem, ty se označovaly jako snekkary.

Rubová strana mince barevně zachycuje drakkar v celé svojí kráse, důraz je kladen na detailní zachycení lodní přídě, která je ve tvaru dračí hlavy. Nechybí ani rok ražby 2018. Lícová strana klasicky vyobrazuje královnu Alžbětu II. Jedná se o mistrovské dílo Susanny Blunt. Uvedeno je i jméno královny, země emitenta, nominální hodnota a nápis D. G. Regina, který je pro kanadské mince typický.

Autorkou lícové strany mince je věhlasná Susanna Blunt, která vypracovala podobiznu královny Alžběty II. Toto její provedení se na kanadských mincích objevuje již od roku 2003. Narodila se v Číně bohatému anglickému bankéři, následně studovala na nejprestižnějších univerzitách po celém světě. Její talent objevila i Yoko Ono, která se Susannou Blunt navázala spolupráci. Proslula zejména technikou Trompe l'oeil, což je velmi náročná metoda iluzivní tvorby, kdy výsledná díla působí realistickým trojrozměrným dojmem.

Mince je dodávána v etuji, která Vám umožní si minci pečlivě uschovat nebo vystavit. Zajisté se stane nejen zajímavým doplňkem, ale také sběratelským kouskem, který budete moci rozšířit o další drahocenné předměty. Mincovna se rozhodla, že nevydá více než 6 000 ks pro celý svět.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2022 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...