Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Stříbrná mince ZOH PyeongChang 2018 Alpské lyžování 1/2 oz Kód produktu: 7-00782

Cena

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2016
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
33 mm
Balení
etuje
Náklad
16 000 ks
Popis produktu

Zimní olympijské hry 2018

Olympijské hry jsou bezpochyby největším a nejproslulejším sportovním svátkem na světě. Počátky tohoto klání spadají až do dob antického Řecka. Po olympijské medaili prahnou tisíce sportovců z celého světa, získají ho ale jen ti nejlepší z nejlepších. Konkurence je vysoká. I vy však máte možnost získat drahocenný olympijský kov – a to zcela bez námahy! Jihokorejská mincovna se totiž rozhodla, že vydá mince, které vyobrazují zimní disciplíny a odkazují na ZOH konané v roce 2018 v PyeongChangu.

Korea 2016 Pyeong Chang 2018 Winter Olympic Silver Coin - Alpine Skiing (4)

Dne 9. února 2018 vypuknou v PyeongChangu v Jižní Koreji XXIII. zimní olympijské hry. Maraton zimních sportů bude zajisté sledovat celý svět až do velkolepého zakončení olympiády dne 25. února. Jižní Korea není v pořádání her žádným nováčkem, již v roce 1988 se konala olympiáda v hlavním městě Soulu.

Neopakovatelná událost dělá z mince velmi atraktivní sběratelský artefakt, který potěší nejen sportovní nadšence, ale i vášnivé milovníky drahých kovů. Hmotnost mince je půl unce (15,55 g), nominální hodnota 5 000 wonů. Emise je vyrobena z ryzího stříbra 999/1000 Ag a v nejvyšším mincovním provedení proof!

Jedná se o jednu z emisí sady mincí s osmi olympijskými disciplínami. Sportovci jsou na nich zachyceni vždy v detailu i celkovou postavou. Mince získaly skvělé hodnocení na světovém veletrhu World Money Fair 2016 v německém Berlíně. Jejich design je dle odborníků jedním z nejlepších z historie olympijských mincí, protože ztělesňuje korejskou kulturu, nejmodernější technologie i dynamické sporty.

Tato mince zachycuje alpské lyžování, což je jedna z nejněmějších disciplín zimní olympiády. Jedná se o sjezd přiměřeně prudkého svahu, a to v co nejrychlejším čase. Existuje celá řada různých variant alpského lyžování. Nejrozšířenější je slalom nebo sjezd. Známá je také alpská kombinace, která kombinuje prvky obou disciplín.

Na rubové straně mince se nachází vyobrazení, které zachycuje jeden ze sportů zimních olympijských her. - alpské lyžování. Uvedena je nominální hodnota 5 000 wonů a název PyeongChang 2018. Lícová strana je zdobena pěti olympijskými kruhy. Najdeme zde i logo ZOH 2018, název pořadatelské země a rok konání olympiády. Nechybí ani rok ražby 2016 nebo korejské pojmenování a označení olympijských her.

Vše je zabaleno do elegantní stylové etuje s olympijskými motivy.

OlympiádaPřijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2020 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...