×

Prodej investičních komodit je opět možný po předchozí telefonické domluvě i na naší provozovně. Více informací zde.

Vyprodáno
Vyprodáno

Sada zlatých mincí Portréty Královny Viktorie 4 x 0,5 g proof 2019 Kód produktu: 6-01702

Cena (osvobozena od DPH)

Základní charakteristika produktu
Materiál
Ryzost
999,9/1000 Au
Nominální hodnota
4 x 5 GBP
Kvalita
Proof
Rok vydání
2019
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
11 mm
Balení
etue
Náklad
2 500 ks
Popis produktu

Sada zlatých mincí Portréty Královny Viktorie 4 x 0,5 g proof 2019

V roce 2019 byla vydána sada čtyř zlatých mincí, které oslavují dvě nejdéle vládnoucí britské panovnice – královnu Viktorii a královnu Alžbětu II. Jedná se tak o zajímavé mince, které vyobrazují dva vladaře zároveň. Pozoruhodné je, že každá z mincí zachycuje Viktorii vždy v trochu jiné podobě, přičemž první z nich vyobrazuje panovnici jako mladou královnu, zatímco poslední mince ji již zachycuje jako zkušenou a postarší dámu.

Královna Viktorie usedla na britský trůn v roce 1837. Tehdy ji mnozí kritizovali na nedostatek zkušeností. Záhy však ukázala, že vládnout skutečně umí. Posléze se totiž stala také první indickou císařovnou. Na trůnu se udržela dlouhých 63 let a sedm měsíců, což bylo zejména pro 19. století vskutku dlouhé období. Vzhledem k této mimořádně dlouhé době se celá druhá polovina 19. věku označuje jako viktoriánské období. Podobizna této panovnice je zachycena na všech rubových stranách představované sady mincí.

Její Veličenstvo královna Alžběta II. se však 9. září 2015 stala nejdéle vládnoucím panovníkem v historii Velké Británie, a tím překonala rekord, který držela zmiňovaná královna Viktorie. Již od roku 1953 tato žena stojí v čele státu jako neohrožená panovnice. Během její vlády došlo k postavení i zbourání Berlínské zdi, člověk stanul na Měsíci, na papežském stolci se vystřídalo sedm papežů a odpověděla na více než tři miliony dopisů. Tato panovnice je zachycena na všech lícových stranách představovaných mincí.

Jednotlivé mince byly zhotoveny v nejvyšší mincovní kvalitě proof, a to z ryzího 24karátového zlata (999,9/1000 Au). Emitentem těchto mincí se stalo malé území Tristan da Cunha, které se nachází v jižní části Atlantského oceánu. Sada zlatých mincí je dodávána v elegantní krabičce, přičemž její náklad je limitován na 2 500 ks.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2021 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...