Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Zlatá mince Královna Alžběta II. 65. výročí korunovace 1 oz proof 2018 Kód produktu: 6-01058

Cena (osvobozena od DPH)

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Autor
Natasha Muhl
Materiál
Typ
Ryzost
900/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
38.6 mm
Balení
etuje + certifikát pravosti
Náklad
600 ks
Popis produktu

Šedesát pět let plných povinností a oddanosti

Australská mincovna v Perthu vydala roku 2018 novou zlatou minci, která oslavuje panovnici Spojeného Království Alžbětu II. Mince je vyrobena z 22karátového zlata  v nejvyšší kvalitě proof! Hmotnost zlata je 1 Oz.

Její Veličenstvo královna Alžběta II. se 9. září 2015 stala nejdéle vládnoucím panovníkem v historii Velké Británie, a tím překonala rekord, který držela královna Viktorie. Již od roku 1953 tato žena stojí v čele státu jako neohrožená panovnice. Během její vlády došlo k postavení i zbourání Berlínské zdi, člověk stanul na Měsíci, na papežském stolci se vystřídalo sedm papežů a odpověděla na více než tři miliony dopisů.

Jody Clark je autorem lícové strany mince. Od roku 2012 pracuje pro mincovnu The Royal Mint a stal se velmi uznávaným rytcem, který také vypracoval jednu z podobizen britské královny Alžběty II., která se uchytila na britských mincích. Clarkovo provedení se na mincích objevuje od roku 2015. Jody Clark vypracoval již několik dalších úspěšných motivů.

Rubová strana mince vyobrazuje štít, královskou korunu a další symboly moci královské moci. Ve spodní části mince vidíme léta vlády obdivované panovnice. Nápis v horní části mince odkazuje na safírové výročí.

Tato emise je nejen vhodným investičním artiklem, ale také cenným sběratelským artefaktem. Mince je dodávána ve stylové etuji. Součástí je i číslovaný certifikát pravosti.

Náklad této emise je pouhých 600 ks pro celý svět!Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2022 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...