Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Zlatá mince ZOH PyeongChang 1 oz proof 2018 Kód produktu: 6-00729

Cena (osvobozena od DPH)

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Ryzost
999/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2016
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
35 mm
Náklad
4 500 ks
Téma
Popis produktu

Zimní olympijské hry 2018

Olympijské hry jsou bezpochyby největším a nejproslulejším sportovním svátkem na světě. Počátky tohoto klání spadají až do dob antického Řecka. Po olympijské zlaté medaili prahnou tisíce sportovců z celého světa, získají ho ale jen ti nejlepší z nejlepších. Konkurence je vysoká. I vy však máte možnost získat drahocenný olympijský kov – a to zcela bez námahy! Jihokorejská mincovna se totiž rozhodla, že vydá mince, které vyobrazují zimní disciplíny a odkazují na ZOH konané v roce 2018 v PyeongChangu.

Dne 9. února 2018 vypuknou v PyeongChangu v Jižní Koreji XXIII. zimní olympijské hry. Maraton zimních sportů bude zajisté sledovat celý svět až do velkolepého zakončení olympiády dne 25. února. Jižní Korea není v pořádání her žádným nováčkem, již v roce 1988 se konala olympiáda v hlavním městě Soulu.

Nízký náklad dělá z mince velmi atraktivní sběratelský artefakt, který potěší nejen sportovní nadšence, ale i vášnivé milovníky drahých kovů. Hmotnost mince je jedna unce (31,1 g), nominální hodnota 30 000 wonů. Emise je vyrobena z ryzího zlata 999,9/1000 Au a v nejvyšším mincovním provedení proof!

Prezentovaná jednouncová mince z ryzího zlata je věnována tradičnímu jihokorejskému zimnímu sportu „Gorosoi ski“. Jde o zvláštní druh lyží běžně používaných jako dopravní prostředek v zasněžených horských oblastech v jihokorejské provincii Gangwon. Lyže Gorosoi se obvykle nosí v kombinaci se sněžnicemi nazývanými Seolpi. Dříve lyžaři používali také hůl, která směřovala dopředu a na jejímž konci bylo připevněno kopí určené k lovu divočáků a medvědů.

Na rubové straně mince se nachází vyobrazení, které zachycuje jeden z tradičních jihokorejských sportů – Gorosoi ski. V popředí se nacházejí speciální lyže, za nimi se rýsují čtyři siluety sportovců. Celý výjev je zasazen do zimní krajiny. Uvedena je nominální hodnota 30 000 wonů a název PyeongChang 2018.

Lícová strana je zdobena pěti olympijskými kruhy. Najdeme zde i logo ZOH 2018, název pořadatelské země a rok konání olympiády. Nechybí ani rok ražby 2016 nebo korejské pojmenování a označení olympijských her. Hrana této emise je vroubkovaná.

Vše je zabaleno do elegantní stylové etuje s olympijskými motivy.

OlympiádaPřijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...