Poslední 1 ks
Dodání do 5 dnů

Sada 3 stříbrných mincí Noemova archa Kód produktu: 06001350

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
1 790
Cena v € (vč DPH 21 %)
70,74 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 1 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Ryzost
999/1000
Kvalita
b.k.
Rok vydání
2016
Hrana
vroubkovaná
Balení
etuje
Popis produktu

Sada 3 mincí Noemova archa 1,75 Oz Ag 2016

"I řekl Bůh Noemu: "Rozhodl jsem se skoncovat se vším tvorstvem, neboť země je plná lidského násilí. Zahladím je i se zemí. Udělej si archu z goferového dřeva… Hle, já uvedu potopu, vody na zemi, a zahladím tak zpod nebe všechno tvorstvo, v němž je duch života."

GENESIS 6, 13-17

NoeZnámý biblický příběh o Noemově arše inspiroval arménskou banku a německou mincovnu LEV (Leipziger Edelmetall Verarbeitung) k vydání stříbrných investičních mincí o hmotnostech 1/4; 1/2; 1/1 Oz a ryzosti 999/1000 Ag. Autorem emise se stal uznávaný arménský umělec Eduard Kurghinyan. Tyto stříbrné mince jsou také považovány za legální arménské platidlo!

Noemova archa se stala jedním ze symbolů biblických příběhů. Dodnes tato legenda, opředená mýty, budí vášnivé debaty. Noe měl totiž zachránit život na Zemi před potopou. Do své archy, která je zpravidla vnímána jako třípatrová loď, umístil od každého živočišného druhu samce i samici. Obdobně převezl i všechny rostliny. Sedm lidských postav zase mělo zajistit naši existenci. Noe nakonec se svojí archou přistál u hory Ararat. 

Na lícové straně mincí je zachycen státní znak Arménie. Jako štítonoši vystupují orlice a lev, zvířata, která mají v Arménii dlouhou tradici. Symbolizují ducha, sílu a moc. Dále tuto stranu mince zdobí anglický i arménský název označující Arménskou republiku. Je zde zachycena i nominální hodnota – 100; 200; 500 dramů.

Rubová strana mincí vykresluje ikonické přistání Noemovy archy u hory Ararat, jež je vzdálena jen několik kilometrů od Arménie. V popředí se nachází letící holubice s olivovou větvičkou v zobáku, která symbolizovala konec potopy. Celý výjev lemuje opět nápis v angličtině i arménštině.

Tyto stříbrné mince, které se těší vysoké oblibě již od roku 2012, si našly zalíbení u sběratelů drahých kovů. Jedná se tedy nejen o investiční mince, ale také o lákavé sběratelské kousky, které nikdy neztratí svoji uměleckou ani finanční hodnotu.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...