Poslední 1 ks Garance výkupu
Dodání do 5 dnů

Zlatá mince Vrčící puma 1 oz Kód produktu: 01000081

Cena (osvobozena od DPH)

Aktualizováno: 19.7.2024 08:20:02

Prodej

Cena v Kč
65 667
Cena v €
2 598 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 1 ks

Výkup Více informací o výkupu »

Cena v Kč
53 518
Cena v €
2 117
Základní charakteristika produktu
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,99/1000
Nominální hodnota
200 CAD
Kvalita
b.k.
Rok vydání
2015
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
30 mm
Tloušťka
3 mm
Balení
zataveno v plastu včetně certifikátu
Téma
Popis produktu

Kanadská královská mincovnaRoyal Canadian Mint

Královská kanadská mincovna razí mince ze zlata, stříbra, platiny a paladia, známé jako Maple Leaf. Ústředí Královské kanadské mincovny sídlí v historické budově v centru Ottawy. Mincovna byla založena v roce 1908. Vyrábí se zde pamětní mince, investiční mince a medaile. Druhý výrobní závod sidlící v moderní budově v kanadském Winnipegu produkuje oběžné kanadské mince. Ty se razí v miliardových seriích.

Vrčící Puma 1/1 Oz (Growling Cougar)

Kanadská investiční zlatá mince Vrčící Puma je oficiální investiční zlatá mince Kanady. Je vyrobena z ryzího 24 karátového zlata o nejvyšší možné výjimečné ryzosti, a to 5 devítek (999,99/1000). Jedná se tak o nejvyšší ryzost investiční zlaté mince na trhu. Hmotnost mince je jedna unce (31,1 gramů).

Howling Wolf

Mince má nominální hodnotu 200 kanadských dolarů a je legálním platidlem na území Kanady. Takto vysoká nominální hodnota dělá z této zlaté investiční mince nejcennější legální platidlo o hmotnosti 1 unce, které je zároveň fyzickým zlatem.

„Vrčící Puma“ je druhou sérií ze tří, po které bude následovat ještě v roce 2016 série třetí. V roce 2014 byla vydána první mince, a to "Vyjící Vlk". Jedná se o novou každoroční akci  Královské kanadské mincovny. Všechny tři série budou mít společné téma „volání divočiny“.

Na lícní straně mince najdeme podobiznu královny Elizabeth II., kterou vypracovala Sussanna Blunt. Podobizna je doplněna textem „Elizabeth II, 200 Dollars, 2015“.

Rubová strana mince tohoto druhého ze třech zobrazení „volání divočiny“ zobrazuje siluetu vrčící pumy s vlnami v pozadí. Centrálním prvkem obrázku je detailní, sofistikovaně zpracovaná silueta hlavy pumy.

Puma je jedním z nejsilnějších, nepolapitelných a nejkrásnějších predátorů Kanady. Silueta pumy je ideální téma pro druhé vydání v této emisi. Série těchto 3 emisí je věnována predátorům, kteří vládnou kanadské divočině po celá staletí.
 

Vrčící PumaČím je mince zajímavá a unikátní?

Mince není unikátní jen svým designem, ale i svým vydáním. K této investiční zlaté minci je netradičně (u investičních mincí) vydáván i certifikát. Mince je společně s certifikátem zatavena v ochranném plastu ve tvaru kreditní karty. Na tomto certifikátu jsou uvedeny parametry mince (hmotnost, ryzost), název a logo výrobce, datum emise a podpis jednoho z šéfů mincovny.

Ryzost mince je 99.999%, což je nejvyšší ryzost jakou obecně přijímané a uznávané zlaté mince mají. Mince má omezený náklad a celkové počty vyražených mincí budou zveřejněny až na konci roku 2015, kdy skončí prodej. Možnost minci zakoupit tak budou potenciální zájemci mít pouze po celý rok 2015. Po vyprodání emise lze očekávat zvyšování ceny této mince na sekundárním trhu, které bude vyšší než prostý nárůst ceny zlata.


Graf vývoje prodejní ceny produktu v Kč

* do grafů jsou zapisovány ceny platné v 17.00
** do grafu za posledních 24 hod. jsou ceny zapisovány každých 5 minut

Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...