AKTUÁLNÍ CENA STŘÍBRA

Stříbro je na burze obchodováno v dolarech a jeho cena se uvádí obvykle v dolarech na trojskou unci. Cena se do české koruny převádí podle aktuálního kurzu dolar/česká koruna. 

Aktuální cena za 1 OZ

29,56 $
690 Kč
27,64 €
Poslední aktualizace 21.06.2024 21:55:02

Aktuální kurz koruny

CZK / USD
23,35
CZK / EUR
24,97

Cena zlata, stříbra a platiny

Časové období:
3 měsíce 6 měsíců 1 rok
2 roky 3 roky 5 let 10 let
Měna:
CZK EUR USD
Nastavit vlastní období
-
Časové období:
3 měsíce 6 měsíců 1 rok
2 roky 3 roky 5 let 10 let
Měna:
CZK EUR USD
Nastavit vlastní období
-
Časové období:
3 měsíce 6 měsíců 1 rok
2 roky 3 roky 5 let 10 let
Měna:
CZK EUR USD
Nastavit vlastní období
-

Hlídací pes

upozorní vás na požadovanou cenu

Zadejte cenu, na kterou chcete upozornit na váš e-mail. Hlídaná cena může být vyšší, nebo nižší, než současná. Při dosažení hlídané ceny vás budeme automaticky informovat.

Aktuální cena stříbra*:
Za 1 g
0,95 $
22 Kč
0,89 €
Za 1 oz
29,56 $
690 Kč
27,64 €
* Poslední aktualizace 21.06.2024 21:55:01
Chci být informován:

USD / oz


Denní sledování ceny lze kdykoliv snadno odhlásit.

Jak se stanovuje cenu stříbra?

Stříbro je měnový a zároveň průmyslový kov. Jeho využití je obrovské a poptávka se obvykle odvíjí od průmyslové produkce. Trh se stříbrem je oproti zlatu mnohem menší, investoři proto musejí počítat s většími výkyvy v ceně. Ti, kteří vyšší adrenalin vydrží, jsou však odměněni vyššími zisky. Stříbro je momentálně oproti zlatu velmi podhodnocené, nabízí tak velmi zajímavou příležitost zhodnocení. Cena stříbra je stejně jako v případě zlata stanovena na burzách v Londýně, New Yorku a Asii. Uvádí se v dolarech za troyskou unci (USD/oz) a do české měny se převádí podle aktuálního kurzu. Burzovní cena stříbra ovšem platí pouze pro velké obchodníky a týká se především tzv. papírového kovu (různé stříbrné certifikáty nebo fondy ETF). Koneční zákazníci, kteří nakupují fyzické stříbro ve formě investičních stříbrných slitků a mincí musejí k ceně započítat i tzv. prémii. Je to přirážka, která kryje výrobní náklady zpracovatelů stříbra, distribuční náklady a marži obchodníků. Většinou se pohybuje kolem dvou až sedmi procent.

Faktory ovlivňující cenu stříbra

Stříbro bylo od nepaměti používáno při výrobě šperků, ozdob a také i mincí, tedy měny. Stříbro bylo podobně jako zlato považováno za platidlo již od starověku, má ale vždy také kromě své peněžní funkce i významné praktické a i průmyslové využití. Tato vlastnost pak na jedné straně způsobuje větší volatilitu (změnu ceny) stříbra, nabízí však zajímavější možnosti zhodnocení pro investora. 

V souvislosti s tím platí, že obzvláště stříbrné mince a menší ražené slitky, budou vždy podstatně dražší, než burzovní ceny vycházející z velkých kontraktů a často vypořádávané pouze finančně bez následného dodání fyzického stříbra. Podstatnou roli pro investory do fyzického stříbra pak hrají náklady na výrobu a distribuci fyzického stříbra. Toto se pak obchoduje s jistou přirážkou (premiem) nad burzovní cenu. Investici do fyzického stříbra však znevýhodňuje standardně uplatňovaná sazba DPH, která je v ČR 21 %. Ovšem při očekávaném budoucím zhodnocení stříbra v desítkách (možná i stovkách) procent lze tuto nevýhodu investice do fyzického stříbra akceptovat.


V souvislosti s cenou stříbra by vás mohlo zajímat

Investiční stříbro

Vývoj ceny zlata

Vývoj ceny platiny

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...