Partneři

Puncovní úřad

Puncovnictví (z německého Punziereung) je odvětvím státní, městské nebo původně cechovní kontroly jakosti drahých kovů a výrobků z nich vyrobených. Puncování se provádí ražením speciální razničkou zvanou punca, na které je ve štítku určitého tvaru vyobrazen piktogram, obvykle doplněný písmenem a číslem a provádí jej Puncovní úřad.

Royal Canadian Mint

Královská kanadská mincovna je „Korunní společnost“, vyrábí všechny kanadské oběžné mince a oběhové mince jiných států. Mincovna se vedle toho zabývá výrobou sběratelských mincí, medailí, žetonů a bullionů z drahých a obecných kovů s vlastními motivy. Pro své produkty využívá zlato, stříbro, palladium. Součástí společnosti je rafinování zlata a stříbra. Produkce je zajišťována provozovnami v Ottavě (od roku 1858) a ve Winnipegu (od roku 1976).

The Perth Mint

Mincovna The Perth Mint byla založena v roce 1899 jako pobočka Britské královské mincovny.  V současné době mincovna produkuje investiční mince, investiční zlaté cihly, pamětní a numismatické mince. Mincovna má výbornou pověst díky vynikající kvalitě své produkce a je významným dodavatelem polotovarů z drahých kovů pro jiné mincovny včetně některých dalších známých mincoven světa. Zhlédnutí mincovny v Perthu se stalo neodmyslitelnou součástí každé návštěvy západní Austrálie. Nabízí jedinečnou řadu atrakcí a její výstavní a prodejní prostory přitahují každoročně statisíce domácích i zahraničních turistů.

Valcambi

Počátky firmy se datují k roku 1961, kdy vznikla rafinérie drahých kovů postavená pod názvem Valori & Cambi. V průběhu své 56leté historie se Valcambi zaměřila výhradně na podnikání rafinace drahých kovů. Úspěch a dobré jméno společnosti jsou postaveny na filosofii zaměřené na zaměstnance, klienty a perfektní servis. Valcambi se na trhu profiluje výrobou cihel z drahých kovů, zajímavá je jeho produkce v oblasti CombiBarů – cihliček dělitelných na menší díly či Rounds – investiční cihly ve tvaru mincí.

United States Mint

Dne 2. dubna 1792 přijal Kongres zákon o ražení mincí a založil první národní mincovnu ve Spojených státech. Kongres si pro vybudování první Mincovny vybral Philadelphii, která byla tehdy hlavním městem. Dnes je Mincovna jediným legálním výrobcem pamětních mincí a je zodpovědná za výrobu oběžných mincí. Mincovna se věnuje také ražbě mincí v kvalitě proof, neoběžných a pamětních mincí, zlatých medailí, stříbrných a zlatých bullionů. Provoz mincovny je finančně vyrovnaný, bez zátěže na daňové poplatníky.

Münze Österreich

Rakouská mincovna je jedinou oficiální rakouskou státní institucí tohoto druhu v zemi. V současnosti mincovna razí pro rakouskou centrální banku. Jako jediná v průběhu své historie razila rakouský šilink a od roku 2002 produkuje měnu Evropské unie. Kromě oběžných mincí razí pamětní mince a produkuje investiční slitky. Wiener Philharmoniker je světově uznávanou investiční mincí a jedničkou na evropském trhu, aktuálně investoři a sběratelé mají ve svých sbírkách její varianty ve zlatě, stříbře i platině.

Argor Hereaeus

Skupina Heraeus se sídlem v Hanau v Německu je německá rodinná firma založená v roce 1851. Společnost Argor-Heraeus je součástí globální obchodní jednotky Heraeus Precious Metals (HPM), patřící k německé technologické skupině Heraeus, největší světové společnosti v oboru drahých kovů.  Již více než 65 let poskytuje klientům komplexní a individuální řešení pro rafinování zlata, stříbra, platiny a palladia, výrobu výrobků pro hodinářství a luxusní šperky a pro fyzické obchodování drahých kovů.PAMP SA

PAMP SA (Produits Artistiques Métaux Précieux) je švýcarská společnost založena ve švýcarském Ticinu v roce 1977 zabývající se zpracováním drahých kovů. Je lídrem na trzích USA, Blízkého východu a Indie a ovládá více než jednu polovinu celosvětového trhu se zlatými slitky s hmotností pod 50 gramů. Název v překladu znamená Umělecké produkty z drahých kovů. PAMP S.A. vyrábí investiční produkty ražením, a může tak zaručit větší bezpečnost před padělateli i vyšší estetickou hodnotu. Kromě toho spolupracuje na výrobě luxusních hodinek, šperků či razí medaile s Fortunou. Poskytuje služby bankám, ale i soukromým a státním mincovnám po celém světě.

The Royal Mint

Královská Britská Mincovna je státní mincovna, která vyrábí mince pro Spojené království a je dceřinou společností Pokladnice jejího veličenstva. Má exkluzivní smlouvu na dodávku všech mincí pro Spojené království. The Royal mint byla založena před 1100 lety a byla historicky součástí skupiny mincoven, které vyráběly mince pro Anglické království, Velkou Británii, a nakonec pro většinu britského impéria. Původní Londýnská mincovna byla založena v 886 AD v Toweru. Po 800 letech byla přesunuta do Royal Mint Court a od roku 1960 operuje ve Velšském městě Llantrisant.

ČNB

ČNB je ústřední (centrální) bankou České republiky, orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem a orgánem příslušným k řešení krize na finančním trhu. ČNB dbá o plynulý a hospodárný peněžní oběh.  ČNB spravuje zásoby bankovek a mincí, stahuje z oběhu a ničí opotřebované bankovky a mince a vyměňuje poškozené peníze za nové. Zajišťuje uměleckou a technickou přípravu platidel, jejich výrobu a dodávky.

Scottsdale Mint 

Scottsdale Mint je soukromá americká mincovna známá pro výrobu slitků a mincí s jedinečným a složitým designem. Tyto detaily a ryzost stříbra činí tyto produkty cenným přírůstkem do vaší sbírky nebo investičního portfolia. Výrobky mincovny jsou ideální pro investory a sběratele jak ve Spojených státech, tak v mezinárodním měřítku. Scottsdale Mint je světoznámá pro své dodržování nejpřísnější úrovně kvality a řemeslného zpracování.


MÁTE DOTAZ?
ZAVOLÁME VÁM NAZPĚT!

Zasláním vašeho telefonního čísla souhlasíte s tím, že vás budeme do 1 hodiny kontaktovat nazpět.

Po ukončení telefonátu nebude vaše telefonní číslo použito pro žádné další účely.

Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...