Poslední 2 ks
Ihned k dodání

Sběratelská etue na zlaté mince Pražské jaro Kód produktu: 4-03043

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
660
Cena v € (vč DPH 21 %)
26,78 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 2 ks
Základní charakteristika produktu

Popis produktu

Sběratelská etue na zlaté mince Pražské jaro

Po komunistickém převratu v roce 1948 se Československo stalo vazalem Sovětského svazu a byl v něm nastolen totalitní režim. O dvě desítky let později se však začalo blýskat na lepší časy. Po politické, společenské a ekonomické změně totiž zatoužili nejen obyčejní lidé, ale také reformní komunisté stojící v čele státu. Jenže svobodomyslné období liberalizace v roce 1968 bylo náhle a brutálně potlačeno vojenskou invazí. Okupace ukončila takzvané „pražské jaro“ a na dalších dvacet let i snahy o osvobození Československa…

Události roku 1968 připomíná čtyřdílná minisérie pamětních mincí:

  • Socialismus s lidskou tváří – Pod vedením slovenského politika Alexandera Dubčeka se schylovalo k demokratizaci Československa, která zahrnovala například zvýšení svobody slova, otevření hranic či orientaci ekonomiky na spotřební zboží.
  • Dva tisíce slov – Manifest českého spisovatele Ludvíka Vaculíka, pod který se podepsaly desítky tisíc občanů a stovky osobností veřejného života, vyzýval k podpoře progresivních sil a žádal ještě radikálnější změny poměrů v Československu.
  • Vpád vojsk Varšavské smlouvy – Sovětský svaz nemínil přihlížet, jak přichází o vliv ve střední Evropě. Československé reformní hnutí, které bylo označeno za kontrarevoluční, proto násilně potlačila invaze „spřátelených“ komunistických armád.
  • Emigrace – V okupované zemi nastala éra „normalizace“. Totalitní praktiky byly posíleny a poměry se vrátily na úroveň panující v 50. letech. Až 150 tisíc inteligentních, vzdělaných a kvalifikovaných Čechoslováků proto uprchlo do zahraničí.

Kolekci čtyř mincí si můžete uložit do této sběratelské etue.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...