×

Rádi bychom vás pozvali na naši historicky první komentovanou výstavu drahých kovů a mincí. Více informací najdete zde.

Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Mince 20 Frank Napoleon 1809-1814 - zlato Kód produktu: 1-01336

Cena

Základní charakteristika produktu
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
900/1000
Rok vydání
1809-1814
Hmotnost (g)
Průměr
21 mm
Téma
Popis produktu

Dvacet franků Napoleona I.

Představujeme Vám skutečný historický artefakt! Tato emise je vyrobená ze zlata o ryzosti 900/1000 Au. Celková hmotnost mince dosahuje 6,45 g. Platidlo se používalo v dobách vlády jednoho z nejslavnějších císařů a vojevůdců Napoleona I. Tyto zlaté dvacetifranky bývají sběrateli velmi vyhledávané.

Francouzské franky mají sáhodlouhou historii. Jejich počátky jsou datovány do roku 1360, do doby vlády Jana II. Dobrého. Hodnota franku byla stanovena na jednu tourskou libru. Ve Francii se franky používaly až do nástupu generála de Golla do čela státu. Tehdy byl zaveden tzv. tvrdý frank. Od roku 1999 byly franky pevně vázány na euro. Ovšem již v roce 2002 bylo staré francouzské platidlo nahrazeno eurem.

Napoleon Bonaparte byl velmi významný francouzský vojevůdce, politik, státník a také císař. Vojenské úspěchy ho provázely již od mládí. Dokonale dokázal využít zmatků ve Francii po Velké francouzské revoluci, následně v roce 1804 získal císařskou korunu. S nepřáteli se utkal například u Marenga, Slavkova, Trafalgaru, Berlína, Varšavy, Aspern, Wagramu nebo Waterloo. Nakonec umírá ve vyhnanství na ostrově Svatá Helena.

Na rubové straně mince je umístěn nápis EMPIRE FRANCAIS. Dále je na rubu také uvedena nominální hodnota a rok ražby. Na lícové straně je zachycena podobizna císaře Napoleona I. Součástí je i nápis EMPEREUR.

Rok ražby staví tuto minci do pozice vzácných historických artefaktů, které se tím stávají opravdu zajímavým investičním předmětem, který nikdy neztratí svoji historickou, ale i peněžní hodnotu. Tato emise se zajisté stane ozdobou každého vášnivého sběratele drahých kovů.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2023 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...