Vážení zákazníci, v poslední době se setkáváme s podvodnými fakturami vystavenými s hlavičkou naší společnosti a nabídkami akcií a jiných investic. Tato věc je řešena s PČR. Naše společnost investice do akcií ani dluhopisů nenabízí. Pokud jste si od naší společnosti nic neobjednávali, podvodnou fakturu v žádném případě nehraďte a email přepošlete na adresu info@stepfinance.cz

Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrná mince Poklady starých civilizací V. BK Kód produktu: 10-03235

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
2 NZD
Kvalita
b.k.
Rok vydání
2024
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
50 mm
Balení
Šedý papírový box
Náklad
500 ks
Popis produktu

Stříbrná mince Poklady starých civilizací V. BK

  • V reliéfu páté stříbrné mince z cyklu, který představuje poklady starých civilizací, se objevují hned dvě pravěké pamětihodnosti – Willendorfská venuše a jeskynní malby z Lascaux.

    • Drobná vápencová soška, která představuje ženu kyprých tvarů, má na výšku pouhých 11 centimetrů, ale přesto v sobě ukrývá neuvěřitelný příběh našich dávných předků. Willendorfská venuše, jejíž stáří je odhadováno na 25 tisíc let, má detailně ztvárněné pohlavní znaky, a tak je dokladem umělecké zručnosti pravěkých lidí i jejich úcty k ženství a mateřství. Zároveň je však důkazem jejich schopnosti cestovat na velké vzdálenosti. Soška byla nalezena v Rakousku, ale neobvyklý materiál, ze kterého byla vyrobena, pravděpodobně pocházel ze 730 kilometrů vzdálené oblasti v Itálii nebo dokonce 1600 kilometrů vzdáleného naleziště na Ukrajině.
    • Existence pravěkých lidí byla každodenním bojem o život. Útočiště před nebezpečím a strádáním nacházeli v jeskyních. Rozsáhlý jeskynní komplex Lascaux na jihozápadě Francie by byl ideálním domovem, ale přestože ho dávní lovci pravidelně navštěvovali, nesloužil jim jako obydlí. Byl totiž posvátným místem. Prostřednictvím tisíců skalních rytin a stovek nástěnných maleb, které jsou až 17 tisíc let staré, zde ožívají vyhynulá zvířata. Minerální pigmenty jim dodávají realistický vzhled a podivuhodná perspektiva vzbuzuje dojem pohybu. Výtvarná galerie mohla být přehlídkou minulých loveckých úspěchů, ale také rituálním kouzlem, které mělo zajistit budoucí hojnost.

    Reverzní strana pamětní mince akademické sochařky Ľudmily Cvengrošové předkládá detailní vyobrazení obou pamětihodností – Willendorfské venuše a býložravých zvířat z jeskyně Lascaux. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2024.

    Naše produkty jsou obvykle uloženy do ochranných kapslí, ale v tomto případě jsme udělali výjimku. Protože mince z cyklu Poklady starých civilizací vynikají vysokým reliéfem, chceme vám dát příležitost si na něj sáhnout! Stříbrná ražba je tak vedle patiny opatřena ještě speciálním ochranným filmem, který se postará o to, aby neztratila svůj lesk…Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...