Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrná mince Pravěký svět - Triceratops 1 oz proof 2022 Kód produktu: 10-02066

Cena

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
1 000 ks
Ze série
Popis produktu

Stříbrná mince Pravěký svět - Triceratops 1 oz proof 2022

Druhá ze série stříbrných mincí Pravěký svět je věnována triceratopsu.

Reverzní strana mince vyobrazuje majestátního triceratopse v živých barvách, kterých bylo docíleno pomocí technologie kolorování. Jako předloha nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince vytvořil originální malbu. V raženém reliéfu je patrná druhohorní divočina – napajedlo, kam s dospělým dinosaurem přišlo mládě. Kompozici reverzu uzavírá opis TRICERATOPS. Averzní strana mince, která je společná celému cyklu, předkládá zkamenělou kostru tyrannosaura a anglický opis PREHISTORIC WORLD (Pravěký svět). Protože licenci k vydání mince poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2022.

Pro triceratopse byla charakteristická trojice rohů, které mu vyrůstaly z hlavy. Dva rohy na čele byly dlouhé přes jeden metr, nosní výrůstek byl výrazně kratší. Mírumilovný dinosaurus byl oblíbenou potravou tyrannosaura a jeho rohy mu pomáhaly držet si predátora od těla. Určitě se ale proti němu nerozbíhal, aby ho probodl, protože takový náraz by zabil i samotného dvanáctitunového triceratopse. Jeho čelisti, které byly nejsilnější ze všech býložravců, končily tvrdým zobákem. Kostěný límec, který zakrýval jeho týl, mohl sloužit k obraně, k regulaci teploty či jako ozdoba při namlouvacích rituálech.

Mince je dodávána v etui nebo si ji můžete uložit do sběratelské knihy, kterou také naleznete v naší nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2022 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...