Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrný tolar k narození dítěte Čáp 29 g proof 2023 Kód produktu: 10-02602

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Ryzost
999/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2023
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
40 mm
Balení
Papírová krabička
Popis produktu

Stříbrný tolar k narození dítěte Čáp 29 g proof 2023

Stříbrný tolar vydaný k příchodu nového života na svět. S tímto momentem je spojena celá řada rituálů. Jeden z nich má kořeny v daleké historii a spočívá v obdarování miminka penízkem ze zlata.

 Averzní strana je věnována miminku, které spí v šátku a doplňujje jej opis „TOLAR K NAROZENÍ DÍTĚTE“. Čápa, který nese uzlíček najdete na reverzní straně.

 Zvyk obdarovat novorozené miminko cenností z drahého kovu se v českých zemích objevil nejprve u šlechty, konkrétně u rodu Rožmberků v časech renesance. Ti svým potomkům dávali do kolébky ozdobné zlaté knoflíky, které postupně nahradily zlaté mince. Ze zvyku se zanedlouho stala móda, která se šířila mezi všemi vrstvami obyvatelstva. Peníz, věnovaný zpravidla kmotrem či kmotrou měl zajistit, aby miminko v budoucnu netrpělo nouzí. Tuto pozornost, která se stala první investicí do života novorozeněte a zároveň talismanem pro štěstí, pak rodiče opatrovali až do jeho dospělosti.  

Speciální dárkové balení obsahuje vedle tolaru také certifikát pravosti s prostorem pro vepsání osobního věnování a údajů o miminku.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...