Poslední 3 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Zlatá medaile Dana Zátopková, Emil Zátopek 1/2 oz proof Kód produktu: 10-02154

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
42 990
Cena v € (vč DPH 21 %)
1 738,17 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 1 ks
Dostupné do 5 dnů : 2 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Ryzost
999,9/1000
Kvalita
Proof
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
28 mm
Náklad
122 ks
Téma
Popis produktu

Zlatá medaile Dana Zátopková, Emil Zátopek 1/2 oz proof

Dana a Emil Zátopkovi – narodili se ve stejný den a v roce 2022 slavíme 100 let od tohoto data. Tato zlatá půluncová medaile vznikla jako jedna z cyklu nejkrásnějších nerealizovaných návrhů přihlášených do soutěží České národní banky.

Autorem návrhu je Asamat Baltaev a přenesl na jednu stranu medaile oba sportovce v jejich hlavních disciplínách – Danu s oštěpem a Emila („Ťopka) při běhu a na druhou jejich portréty s úsměvy, kterými si získali svět.

Při běhání otáčel hlavou, jeho styl byl upracovaný, obličej měl pokřivený námahou, a proto se mu přezdívalo Emil Hrozný. Vytrvalostní běžec Emil Zátopek však opakovaně posouval hranice lidských možností. Stal se trojnásobným mistrem Evropy, držitelem čtyř zlatých a jedné stříbrné olympijské medaile i pokořitelem 61 československých a 18 světových rekordů. Přestože mu atletický svět ležel u nohou, mnohem více si cenil něčeho jiného: „Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší.“ Emilovou spřízněnou duší byla jeho manželka – fenomenální oštěpařka Dana, která se stala dvojnásobnou mistryní Evropy a držitelkou zlaté a stříbrné olympijské medaile. Jejich souhra byla nevšední – vždyť ve stejný den, kdy Emil na olympiádě v Helsinkách vyhrál běh na pět kilometrů, Dana zvítězila v hodu oštěpem za hranici padesáti metrů. Vedle sportovního nadání a nadšení spojovalo manžele Zátopkovy i datum narození. Oba přišli na svět ve stejném roce a v tentýž den. Bok po boku spolu strávili krásných dvaapadesát let.

Medaile je dodávána v etui spolu s certifikátem a vychází ve velmi limitované emisi pouhých 122 kusů!Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...