Vyprodáno
Vyprodáno

Zlatá mince Giacomo Casanova 1/2 oz proof Kód produktu: 10-02125

Cena (osvobozena od DPH)

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999.9/1000
Nominální hodnota
25 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
28 mm
Balení
Etuje
Náklad
200 ks
Téma
Popis produktu

Zlatá mince Giacomo Casanova 1/2 oz proof

Zlatá půluncová mince v kvalitě proof připomínající slavného Giacomo Casanovu.

Věrný portrét svůdníka inspirovaný dobovou malbou je na reverzní straně mince doplněn opisem GIACOMO CASANOVA. Averzní strana mince pak předkládá koláž složenou z psacího brku, Casanovova podpisu a průčelí duchcovského zámku. Protože se jedná o minci vydávanou v zahraniční licenci ostrova Niue, nese averz ještě nezbytné atributy tohoto emitenta – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD) a rok emise 2022.

Giacomo Casanova měl stovky zájmů – působil jako spisovatel, špion, diplomat, podnikatel, intrikán, voják, hazardní hráč, houslista, dobrodruh i černokněžník. Vystudoval práva, lékařství i bohosloví. Naučil se latině, řečtině, ekonomii, matematice, historii i filozofii. Původem byl Ital, ale jeho domovem se stala celá Evropa – stal se tajným agentem Portugalců, finančním poradcem na francouzské dvoře a v Anglii přišel s projektem národní loterie. Přestože většina počinů, do kterých se vrhal rovnou po hlavě, končila krachem, vždycky si dokázal najít zámožného patrona. Chvíli byl nahoře, chvíli zase dole. Byl hostem na královských dvorech i vězněm ve špinavých celách… V jednom se mu ale dařilo neustále. Svádění, koketerie, flirtování, pletky, sex a zálety byly jeho denním chlebem. Jako milovník žen byl neúnavný a dravý, ale jeho metody byly jemné a sofistikované. Nebyl pohledný, ale zato inteligentní, okouzlující, vtipný a elegantní. Jeho komplimentům podléhaly urozené dámy i cudné řeholnice. Jakmile jednu ženu dobyl, okamžitě se pustil do další milostné avantýry… Casanovův život byl bouřlivý, ale dožil ho v nudě jako knihovník na zámku v českém Duchcově. Z nezáživné reality utíkal do snů a vzpomínek, které převedl do podoby neuvěřitelné autobiografie.

Minci, která vychází v limitovaném nákladu čítajícím 200 kusů, doprovází obrázkový certifikát pravosti. Ten připomíná Casanovovy eskapády.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...