Poslední 1 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Zlatý dukát Latinské citáty - Veritas vincit - Pravda vítězí 3,49 g proof Kód produktu: 10-02197

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
10 390
Cena v € (vč DPH 21 %)
416,13 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 1 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Ryzost
986/1000
Kvalita
Proof
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
20 mm
Balení
Papírová krabička
Ze série
Téma
Popis produktu

Zlatý dukát Latinské citáty - Veritas vincit - Pravda vítězí 3,49 g proof

Zlatý dukát „Veritas vincit“ (Pravda vítězí) z volného cyklu s názvem Latinské citáty představuje originální dárek pro někoho, kdo si cení pravdy.

Averzní strana medaile je věnována heraldickému lvovi, který symbolizuje českou státnost. Reverzní strana pak připomíná upálení mistra Jana Husa, jehož postava je stylizována do tvaru husitského kalicha.

Historické heslo „Pravda vítězí“ je neodmyslitelně spjaté s novodobou československou a českou státností. Jeho původ však sahá až do 15. století – do časů Jana Husa, který proslul jako jeden z otců křesťanské reformace. Mistr ve svých vášnivých kázáních a učených spisech kritizoval světskou nenasytnost a mravní úpadek katolické církve. V poukazování na pokrytecké praktiky mocných zašel tak daleko, že byl označen za kacíře a upálen. Pravdu, za kterou neváhal položit život, považoval za nejušlechtilejší ideál. „Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí,“ prohlásil muž, který věřil, že „pravda vítězí nad vším“ – „super omnia vincit veritas“. O pět století později si na jeho moudra vzpomněli bojovníci za svobodu, kteří byli v mnohém podobní středověkým husitům. Když se roku 1918 Tomáš Garrigue Masaryk vrátil do osvobozené vlasti, dorazil s vlaječkami s nápisem „Pravda vítězí“. Toto heslo se stalo silným prvkem naší národní identity a od roku 1920 je součástí prezidentské standarty.

Medaile je uložena do dárkového balení spolu s přílohou, která slovem a obrazem vysvětluje původ latinského citátu.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...