Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Sada 4 stříbrných mincí Rok Vepře 4 x 1 oz 2019 Kód produktu: 7-01084

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Ryzost
999,9/1000
Nominální hodnota
4 AUD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
45,6 mm
Tloušťka
2,60 mm
Balení
etuje + certifikát pravosti
Náklad
1 500 ks
Téma
Popis produktu

Rok Vepře 2019 -  Sada 4 mincí 1 Oz Ag

Mincovna v Perthu se již od roku 2008 věnuje ražbě mincí, které se zaměřují na 12letý cyklus čínského lunárního kalendáře. Ten je řazen mezi nejstarší kalendářní systémy na světě, počátky jsou datovány do třetího tisíciletí před Kristem. Dodnes je tento pozoruhodný kalendář používán v Asii, především v Číně, Japonsku a Koreji. Na rozdíl od západního kalendáře se ten čínský řídí podle nebeského pohybu Luny, nikoli Slunce.

Rok Vepře a jeho charakteristika

Rok 2019 podle starobylého čínského lunárního kalendáře spadá pod rok Vepře, což je dvanácté znamení celého cyklu. Řadí se sem i roky 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 a 2019. Lidé, kteří se narodili v těchto letech, jsou tedy podle lunárního kalendáře starých Číňanů narozeni v roce Vepře.

Už před několika tisíci lety byli lidé narození v roce Vepře chápáni jako velcí perfekcionisté. Známí jsou svojí láskou k luxusu, proto je někdy může okolí mylně považovat za snoby. Jedná se ale o velmi empatické osobnosti, které rády rozdávají úsměvy na všechny strany. Z takových lidí bývají vynikající pracovníci s lidmi, herci nebo učitelé.

V roce Vepře se narodila celá plejáda slavných osobností! Pochlubit se tím můžou třeba Arnold Schwarzenegger, Hillary Clinton, Woody Allen, Luciano Pavarotti, Elton John, Dalai Lama, princ Charles a George Washington. Ti, kteří se narodili v roce Vepře, bývají také výbornými partnery, mají totiž prý srdce ze zlata. Nejvhodnějším partnerem pro Vepře je Tygr a Ovce.

Jedná se o sadu čtyř jednouncových mincí. První z nich je v nejvyšší kvalitě proof, druhá je pozlacená, třetí je barvená a čtvrtá je investiční BU. Na lícové straně jsou uvedeny údaje o minci - ryzost, hmotnost, rok ražby, nominální hodnota a samozřejmě je zobrazena podobizna královny Alžběty II. Perthská mincovna tak pokračuje v úspěšné ražbě australského lunárního kalendáře II, kdy každý rok razí jiný motiv založený na čínském zvěrokruhu.

Na rubové straně je zachyceno prase, které si pyšně vykračuje okolní krajinou. Na minci je také zachycen čínský znak pro vepře. Nechybí ani anglické pojmenování Year of the Pig. Samozřejmostí je iniciála "P", jež se stala symbolem mincovny v Perthu.

Mince je dodávána v elegantní krabičce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...