Poslední 3 ks Doprava zdarma
Dodání do 5 dnů

Stříbrná mince Kapitán Cook a HMS Resolution 2 oz pozlacená Kód produktu: 6-01030

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
4 190
Cena v € (vč DPH 21 %)
167,81 €
Ověřeno zákazníky
Dostupné do 5 dnů : 3 ks
Základní charakteristika produktu
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999.9/1000
Nominální hodnota
30 CAD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
50 mm
Balení
etuje + certifikát
Náklad
4 000 ks
Popis produktu

James Cook – HMS Resolution

Královská kanadská mincovna vydala v roce 2018 stříbrnou (ale pozlacenou!) minci, která vzdává hold jednomu z největších mořeplavců všech dob, Jamesi Cookovi. Celý svět si totiž právě v roce 2018 připomíná 240leté výročí od připlutí do oblasti Nootka Sound.

Rubová strana mince zachycuje loď Jamese Cooka, slavného anglického mořeplavce, objevitele a výzkumníka. Jedná se o legendární plavidlo HMS Resolution. Cook podnikl tři výpravy do Pacifiku, objevil Nový Zéland a několik ostrovů poblíž australského pobřeží. Na svých cestách se nevěnoval jen geografickým záležitostem, ale mimo jiné pozoroval astronomické jevy a o všech zážitcích si pečlivě psal do svého lodního deníku, který byl tiskem několikrát vydán. Mince zachycuje jeho triumfální příjezd do oblasti dnešního Vancouveru.

Na lícové straně mince je portrét královny Alžběty II. a nápis "ELIZABETH II". Nechybí ani nápis, který je pro kanadské mince obvyklý – D. G. Regina (z boží milosti královna). Iniciála „P“ zde značí „plated“, poukazuje tedy na fakt, že mince je pozlacená, nikoli zlatá.

Autorkou lícové strany mince je věhlasná Susanna Blunt, která vypracovala podobiznu královny Alžběty II. Toto její provedení se na kanadských mincích objevuje již od roku 2003. Narodila se v Číně bohatému anglickému bankéři, následně studovala na nejprestižnějších univerzitách po celém světě. Její talent objevila i Yoko Ono, která se Susannou Blunt navázala spolupráci. Proslula zejména technikou Trompe l'oeil, což je velmi náročná metoda iluzivní tvorby, kdy výsledná díla působí realistickým trojrozměrným dojmem.

Mince je dodávána s certifikátem pravosti. Náklad emise je 4 000 ks pro celý svět.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...