Vážení zákazníci, v poslední době se setkáváme s podvodnými fakturami vystavenými s hlavičkou naší společnosti a nabídkami akcií a jiných investic. Tato věc je řešena s PČR. Naše společnost investice do akcií ani dluhopisů nenabízí. Pokud jste si od naší společnosti nic neobjednávali, podvodnou fakturu v žádném případě nehraďte a email přepošlete na adresu info@stepfinance.cz

Poslední 2 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Stříbrná mince Obrněná technika - M26 Pershing 1 oz proof 2024 Kód produktu: 7-03197

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
2 390
Cena v € (vč DPH 21 %)
94,27 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 2 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999.9/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2024
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Plastová kapsle v blistru
Náklad
1 000 ks
Téma
Popis produktu

Stříbrná mince Obrněná technika - M26 Pershing 1 oz proof 2024

Na deváté stříbrné minci z cyklu Obrněná technika se objevuje americký tank M26 Pershing, který sloužil za druhé světové války.

Když se Spojené státy americké zapojily do druhé světové války, generalita preferovala vysoce mobilní obrněné síly, které byly schopné uskutečňovat rychlé obchvaty a pronikat do nepřátelského týlu. Jejich páteř tvořily střední tanky M4 Sherman. Byly spolehlivé, jejich údržba byla snadná a továrny chrlily tisíce kusů měsíčně. Zpočátku držely krok s německými protějšky, ale záhy narazily na tuhý odpor v podobě pokrokových typů Tiger a Panther. Rostoucí ztráty techniky ukázaly, že americká armáda zoufale potřebuje těžký tank. Znovu se proto rozjel kdysi pozastavený vývoj a první kusy byly vyrobeny do konce roku 1944. Tehdy Spojenci zažívali krušné časy v Ardenách, kde nacisté podnikli mohutnou protiofenzivu, a nové obrněnce potřebovali jako sůl. Mohutně vyzbrojené a silně pancéřované americké stroje M26 Pershing dorazily na bojiště počátkem roku 1945. Oproti Tigerům byly lehčí a kompaktnější, ale stejně odolné, za což vděčily balistickému tvarování pancíře. Jejich kanon ráže 90 mm patřil mezi nejúčinnější protitankové zbraně na západní frontě. Efektivnost výzbroje ještě zvyšoval sofistikovaný systém zaměřování s rychlým otáčením věže a stabilizátorem kanonu, díky kterému mohli američtí tankisté pálit i bez zastavení. Navzdory kvalitám Pershingy do bojů druhé světové války příliš nezasáhly. Přišly totiž příliš pozdě. Udaly však směr budoucího vývoje. Z důvodu nízké hmotnosti byly překlasifikovány na střední tanky a nakonec zazářily v korejské válce.

Reverzní strana pamětní mince, která je dílem medailéra MgA. Martina Daška, předkládá dvě vyobrazení amerického tanku – tříčtvrteční pohled doprovází boční silueta. Kompozici dotváří opis M26 PERSHING a detail tankového pásu. Pásy najdete také na averzní straně mince, která je společná celé tankistické sérii. Protože licenci k vydávání pamětních mincí poskytuje tichomořský ostrov Niue, nese averz ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok vydání 2024.

Součástí mince je výpravné balení v podobě katalogové karty plné dobových fotografií, zajímavostí a takticko-technických dat. Jednotlivé karty si můžete ukládat do sběratelského šanonu, který rovněž najdete v nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...