Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Zlatá mince Rok Zajíce 1/10 oz proof 2023 Lunární série III Kód produktu: 1-02128

Cena (osvobozena od DPH)

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999,9/1000
Nominální hodnota
15 AUD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2023
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
16.60 mm
Tloušťka
1.40 mm
Balení
etuje + certifikát pravosti
Náklad
5 000 ks
Popis produktu

Zlatá mince Rok Zajíce 1/10 oz proof 2023 Lunární série III

Mincovna v Perthu (Austrálie) se již od roku 2008 věnuje ražbě mincí, které se zaměřují na 12letý cyklus čínského lunárního kalendáře. Ten je řazen mezi nejstarší kalendářní systémy na světě, počátky jsou datovány do třetího tisíciletí před Kristem. Dodnes je tento pozoruhodný kalendář používán v Asii, především v Číně, Japonsku a Koreji. Na rozdíl od západního kalendáře se ten čínský řídí podle nebeského pohybu Luny, nikoli Slunce.

ROK ZAJÍCE A JEHO CHARAKTERISTIKA

Rok 2023 podle čínského lunárního kalendáře spadá pod rok Zajíce, což je čtvrté znamení celého cyklu. Řadí se sem mj. roky 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 a 2023. Lidé, kteří se narodili v těchto letech, jsou tedy podle lunárního kalendáře starých Číňanů narozeni v roce Zajíce.

Zajíc představuje v čínském horoskopu citlivost, něžnost a věrnost. Jako milující partner je moc příjemný, pozorný, občas trošku náladový. V zaměstnání bývá šikovným diplomatem a ví, jak se ukázat ve správném světle. Je velmi pilný, ale kariéra pro něj není smrtelně důležitá. Na své okolí působí spíše rezervovaně a příliš nemá rád nové změny a vylepšení. Proto je často označován za konzervativce.

Známé osobnosti v roce Zajíce: Albert Einstein, Marie Curie-Skłodowská, Frank Sinatra, Brad Pitt, Lionel Messi, Ondřej Soukup, Ivana Chýlková, Lenka Dusilová, Ben Cristovao či Martina Sáblíková.

VZHLED MINCE A BALENÍ

Rubová strana zobrazuje profil dospělého zajíce ve skoku. Součástí designu je také čínský znak „Zajíc“ (vyslovuje se „Tu“), anglický nápis „RABBIT 2023“ a legendární písmeno „P“ jako značka mincovny Perth Mint. Na lícové straně každé mince je tradičně znázorněna podobizna jejího Veličenstva královny Alžběty II. dle návrhu slavné medailérky Jody Clarkové, dále nechybí váha mince, ryzost kovu a nominální hodnota.

Zlaté mince kvality proof jsou dodávány v luxusní červené etuji s magnetickým víkem. Etuje je zabalena v originální papírové krabičce, která je ozdobena zlatým písmem a kresbou, připomínající příběh, jak se zajíc stal čtvrtým zvířetem zvěrokruhu. K minci je dodán očíslovaný certifikát pravosti. Obraz na krabičce všech proof mincí je navíc koncipován tak, aby si sběratelé postupně mohli vytvořit celé dioráma zobrazující starověký mýtus vzniku čínského zvěrokruhu.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...