Vyprodáno Doprava zdarma
Vyprodáno

Zlatá mince Sovereign 2018 (The Royal Mint) Kód produktu: 2-00900

Cena (osvobozena od DPH)

Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Typ
Ryzost
900/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2018
Hrana
vroubkovaná
Hmotnost (g)
Průměr
22,05 mm
Balení
etuje
Náklad
13 350 ks
Popis produktu

Sovereign 2018 oslavuje výročí korunovace Alžběty II. (The Royal Mint)

Umělci Natasha Preece a Joseph Melia vytvořili ve spolupráci s Královskou mincovnou The Royal Mint zlatou minci Sovereign 2018. Emise byla ražena do 22karátového zlata v nejvyšší mincovní kvalitě proof! Mince vzdává hold královně Alžbětě II., protože právě v roce 2018 si připomínáme 65. výročí korunovace této panovnice.

Je jen málo mincí v naší historii, které si vydobyly takovou prestiž jako zlatý Sovereign. Měřítkem opravdu kvalitní měny je to, že usnadňuje platbu napříč kontinenty, napříč národy. Právě Sovereign je mince, se kterou se dalo obchodovat celosvětově. Otcem prvního Sovereignu byl anglický král Jindřich VII. Tudor, který se takto snažil posílit vliv Tudorovců. Mince zobrazovaly vždy aktuálního panovníka a razily se v mnoha koutech světa.

Tradiční mince Sovereign již od 19. století zachycuje známý výjev, kde svatý Jiří svádí urputný souboj s drakem. Autorem této rytiny se stal Benedetto Pistrucci, jeden z nejslavnějších italských rytců z přelomu 18. a 19. století. A právě jeho rytina se stala předlohou pro rubovou stranu mince. Ve spodní části potom můžeme spatřit také rok ražby 2018.

Lícovou stranu mince zdobí profil panovnice Alžběty II., lemovaný nápisem DEI GRA REGINA FID DEF ELIZABETH II. Jedná se o latinskou zkratku dei gratia regina fidei defensor (fem. defensatrix), což by se dalo do češtiny přeložit jako: z Boží milosti královna, obránce víry.

Mincovna se rozhodla, že nevydá více než 13 350 ks této sady pro celý svět!Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2022 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...