Poslední 4 ks
Ihned k dodání

Stříbrná mince Psí plemena - Dobrman 1 oz proof 2023 Kód produktu: 10-02724

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
2 250
Cena v € (vč DPH 21 %)
88,81 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 4 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2023
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Plastová kapsle v etuji
Náklad
1 000 ks
Popis produktu

Stříbrná mince Psí plemena - Dobrman 1 oz proof 2023

Desátá mince z dvanáctidílné série věnované těm nejoblíbenějším psím plemenům. Tato emise patří dobrmanovi.

Reverzní strana mince nese hned dvě vyobrazení dobrmana. První, které je kolorované, předkládá psa s přirozenýma svislýma ušima. Druhé, které je reliéfní, připomíná historickou podobu psa v úloze záchranáře, který má kupírované uši. Kompozici dotváří dvojjazyčný opis DOBRMAN – DOBERMANN. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nese na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2023. Tyto atributy jsou doplněny řadou stop – lidských a psích.

Ve druhé polovině 19. století žil v Německu muž jménem Louis Dobermann, který byl výběrčím daní. Jeho povolání bylo nebezpečné – na dlouhých cestách číhali lupiči, a tak potřeboval věrného ochránce. Protože Louis byl také obecním rasem, který chytal toulavé psy, pustil se do jejich křížení. Vybíral ostražité a horlivé jedince nejrůznějších ras, jejichž vlastnosti postupně spojil do jednoho plemene. Tak vznikl „dobrman“ – rychlý, silný, věrný, inteligentní a také ostrý pes. Neohroženého hlídače si rychle oblíbili zejména policisté a vojáci, kterým sloužil v obou světových válkách, což mu bohužel zajistilo nelichotivou pověst nebezpečného a agresivního tvora. Tento mylný dojem přiživuje dobrmanova impozantní atletická postava s krátkou lesklou srstí, ale ve skutečnosti jde o jemného společníka a miláčka celé rodiny.

Mince je uložena v originální dárkové etuji s motivem dobrmana na obalu. Všech dvanáct mincí z cyklu Psí plemena si můžete uložit do výpravné sběratelské knihy, kterou rovněž najdete v naší nabídce.

Limitovaná emise 1 000 kusů.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...