Vyprodáno
Vyprodáno

Stříbrná mince Psí plemena - Border kolie 1 oz proof 2022 Kód produktu: 10-01953

Cena

Upozorněte mě!
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Plastová kapsle v etuji
Náklad
1 000 ks
Ze série
Popis produktu

Stříbrná mince Psí plemena - Border kolie 1 oz proof 2022

Šestá stříbrná mince z cyklu Psí plemena je věnována border kolii.

Reverzní strana mince, nese dvě vyobrazení border kolie. První je kolorované, a tak dává vyniknout kontrastní černobílé srsti psa. Druhé, které je reliéfní, předkládá psa skákajícího přes překážku – border kolie jsou totiž velmi energické, a proto potřebují dostatek prostoru a pohybu. Kompozici dotváří dvojjazyčný opis BORDER KOLIE – BORDER COLLIE. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022. Tyto atributy jsou doplněny řadou stop – lidských a psích.

Úkolem border kolií, které se řadí mezi ovčácké, pastevecké a honácké psy, bylo doprovázet stádo, chránit ho před nebezpečím a usměrňovat jeho pohyb podle povelů pastevce. Plemeno bylo vyšlechtěno na konci 19. století na pomezí Anglie a Skotska a právě tato skutečnost mu dala jméno – „border“ totiž v angličtině znamená „hranice“. Drsný kraj dal vzniknout psovi do nepohody, který je fyzicky zdatný, obratný a odolný vůči nepřízni počasí a zároveň pracovitý, pozorný a učenlivý. Border kolie se dokonce řadí k těm nejinteligentnějším plemenům. Jsou schopné předvídat povely, snadno vychází s jinými zvířaty a k lidem jsou velice přátelské. Proto není divu, že se s postupem času staly oblíbenými mazlíčky aktivních páníčků a paniček, kterým dělají neúnavnou společnost při nejrůznějších fyzických aktivitách.

Všech dvanáct mincí z cyklu Psí plemena si můžete uložit do výpravné sběratelské knihy, kterou rovněž najdete v naší nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...