Poslední 1 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Zlatá medaile Max Švabinský 1/2 oz, číslovaná proof Kód produktu: 10-03079

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
40 990
Cena v € (vč DPH 21 %)
1 641,70 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 1 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Ryzost
999,9/1000
Kvalita
Proof
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
28 mm
Balení
Černá kožená etue
Náklad
99 ks
Popis produktu

Zlatá medaile Max Švabinský 1/2 oz, číslovaná proof

V roce 2023 si připomínáme 150. výročí narození Maxe Švabinského. Při této příležitosti vznikla půluncová zlatá medaile.

Na averzní straně medaile se nachází reliéfní zpracování autoportrétu Maxe Švabinského. Vedle malířova jména dotvářejí kompozici averzu ještě výroční letopočty 1873–2023. Reverzní strana pak předkládá obraz Splynutí duší, který je Švabinského zásadním dílem.

Příchod Maxe Švabinského na svět musel v roce 1873 na malém městě způsobit poprask. Narodil se totiž šestnáctileté svobodné matce. Jeho otec – student, který bydlel u Švabinských v podnájmu – se k nemanželskému synovi neznal, a tak ho s láskou vychovala celá rodina. Chlapec odmalička pomáhal s chodem domácnosti. Měl mimořádné výtvarné nadání a již v deseti letech prodával svá první díla, která vystavoval ve výkladní skříni kroměřížské lékárny. Říkalo se mu „zázračné dítě“. Maloval obrazy osudových žen, které ho obklopovaly, a tomuto tématu zůstal věrný i v dospělosti – jenom maminku a babičku vystřídaly romantické múzy a k portrétům přibyly erotické motivy. Dlužno dodat, že umělcovy vztahy s něžným pohlavím byly bouřlivé. Například jeho láska k první manželce vzala za své poté, co se zamiloval do švagrové… Švabinský však neobdivoval jen ženský půvab, ale všechny krásy světa a proslavil se malbami krajiny a přírodyStal se autorem řady poštovních známek, nejkrásnějších československých bankovek i barevných oken v katedrále svatého Víta. Vrcholem jeho tvorby se pak staly podobizny tvořící unikátní galerii význačných českých osobností Švabinského doby.

Emisní náklad čítá pouhých 99 kusů. Každá medaile je navíc ručně číslována na hraně.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...